Paweł Szałankiewicz

Bytom: Nauczyciele nie dostawali wypłat więc odeszli. Dzieci trafią do innej szkoły

Bytom: Nauczyciele nie dostawali wypłat więc odeszli. Dzieci trafią do innej szkoły
Paweł Szałankiewicz

Działająca od czterech lat Społeczna Zintegrowana Szkoła Sportowa przestała istnieć w czwartek. Praktycznie cała kadra nauczycielska złożyła wypowiedzenie na ręce dyrektora szkoły. Powodem były zaległości w wypłatach.

Uczniowie tej placówki trafią teraz do szkoły w Miechowicach.

Nie takiego przebiegu spotkania z rodzicami i nauczycielami oczekiwała w ubiegły czwartek dyrekcja Społecznej Zintegrowanej Szkoły Sportowej w Bytomiu. Zebranie zostało zwołane w celu wyjaśnienia sytuacji finansowej tej szkoły, w której od dwóch miesięcy brakowało pieniędzy. Burzliwe spotkanie zakończyło się złożeniem wypowiedzeń przez nauczycieli.

- Bezpośrednim powodem jest to, że nie otrzymujemy wynagrodzenia za wykonaną pracę. Od 18 grudnia należności nie są regulowane - mówi Paweł Baryś, były już nauczyciel tej szkoły dodając, że brak płatności wynika z rażących zaniedbań.

Jak wyjaśnia, to zaniedbanie to niezłożenie wniosku o dofinansowanie działalności szkoły, która ma profil społeczny. Wniosek powinien zostać złożony do 30 września ubiegłego roku, ale ostatni trafił do bytomskiego Urzędu Miejskiego w połowie grudnia i został odrzucony. Jak podkreślił w czasie spotkania dyrektor Szkoły Andrzej Wróblewski, nieprzyznanie środków to nic innego, jak niechęć władz miasta do całej placówki.

Zarówno jednak nauczyciele, jak i rodzice uważają, że gdyby termin został dotrzymany, nie byłoby tej sytuacji jaka nastąpiła później.

W dalszej części:

 • Jak zareagowali rodzice
 • Czy mogło chodzić o nieruchomość
 • Jaką propozycję dostaną rodzice
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Szałankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.