Paweł Szałankiewicz

Bytom: ośrodek narciarski bez inwestora i wyciągu. To koniec Dolomitów?

Nie wiadomo, czy w tym sezonie narciarze pojawią się na stoku w Bytomiu Fot. ARC Nie wiadomo, czy w tym sezonie narciarze pojawią się na stoku w Bytomiu
Paweł Szałankiewicz

Koniec 15-letniej historii jednego z miejskich stoków narciarskich. Dolomity Sportowa Dolina w tym sezonie narciarzy nie zaproszą. Nie było też chętnych do kupna ośrodka na licytacji.

Sportowa Dolina, miejski ośrodek narciarski, położony na granicy Bytomia i Tarnowskich Gór, zaczął działać w grudniu 2002. Plany były ogromne, a narciarze z okolicznych miast mieli sprawić, że Dolomity okażą się wielkim sukcesem. Niestety. Ośrodek wystawiono na licytację. Ale i tak nikt nie chce go kupić.

Zresztą od kilku lat próby sprzedaży, w drodze licytacji komorniczej, terenów Dolomitów Sportowej Doliny wraz z całym ośrodkiem, kończą się fiaskiem.

Ostatnia licytacja również się nie powiodła. Nikt nie był zainteresowany kupnem jednego z popularniejszych ośrodków narciarskich na Śląsku, włącznie z miastem, któremu również proponowano przejęcie Dolomitów. Tym samym nie będzie w Bytomiu takiej sytuacji, jak w Sosnowcu, gdzie też był ośrodek Dolomity Sportowa Dolina. Tam miasto osiem lat temu wyciągi przejęło, zainwestowało i zrobiło z niej jedną ze swoich wizytówek.

Licytacja bytomskiego obiektu odbyła się dwa tygodnie temu. Pod młotek poszło łącznie 12 hektarów terenów wraz z ośrodkiem, które podzielono na dwie części.

Na sprzedaż wystawiono ponad 6 ha wraz z budynkiem handlowo-usługowym (była to pierwsza licytacja tego terenu) oraz działkę o powierzchni również 6 ha, zabudowaną budynkami obsługi ośrodka rekreacyjnego. Pierwsza nieruchomość została oszacowana na 2 mln 398 tys. zł, natomiast druga - na 1 mln 259 tys. zł. Nikt jednak nie był zainteresowany.

W dalszej części:

 • Czy będą kolejne próby sprzedaży ośrodka
 • Jakie jest zadłużenie Dolomitów
 • Czy w Bytomiu możliwa jest akcja ratunkowa, jaka miała miejsce w Sosnowcu
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Szałankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.