Magdalena Grabowska

Bytom straci szansę na 32 miliony złotych dotacji z Unii Europejskiej. Projekty są zbyt słabe

Unijne pieniądze miały być szansą na rozwój Bytomia. Tymczasem miasto może ich nie dostać Fot. ARC Unijne pieniądze miały być szansą na rozwój Bytomia. Tymczasem miasto może ich nie dostać
Magdalena Grabowska

Bytom może stracić szansę na 32 mln zł dotacji unijnych. Urzędnicy twierdzą, że chodzi o projekty związane z termomodernizacją szkół. Tymczasem urząd marszałkowski wyjaśnia, że miasto może stracić o wiele więcej.

Bytom prawdopodobnie nie dostanie dotacji. Jakich? Pracownicy UM w Bytomiu twierdzą, że chodzi o projekty związane z termomodernizacją szkół. Doszło do niedopatrzenia w związku z 5 projektami. Zamiast do urzędu marszałkowskiego, bytomscy urzędnicy wysłali wnioski o dotacje do urzędu wojewódzkiego.

Teraz miasto złożyło odwołanie i liczy na pozytywne rozpatrzenie. Tymczasem w urzędzie marszałkowskim wyjaśniają, że problem związany z dotacjami dotyczy nie tylko źle zaadresowanej koperty z wnioskami.

- Bytom nie zdoła wykorzystać środków europejskich - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. - Nie ma potencjału. Będę musiał wykorzystać je dla innego miasta. To wynika ze złego zarządzania miastem - dodaje Saługa.

Co to oznacza dla Bytomia? Witold Trólka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego wyjaśnia, że wniosków jest za mało w stosunku do przyporządkowania środków, albo są tak słabe, że nie przechodzą pozytywnie procesu oceny.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Grabowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.