Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Cechownia Kopalni Saturn w Czeladzi jeszcze poczeka na remont. Przetarg się nie udał

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Kapusta
Katarzyna Kapusta

Cechownia Kopalni Saturn w Czeladzi jeszcze poczeka na remont. Przetarg się nie udał

Katarzyna Kapusta

Trwa remont budynku Warsztatów Elektrycznych na terenie dawnej Kopalni Saturn w Czeladzi. Miasto otrzymało na tę inwestycję 2,86 mln zł dotacji. Przetarg na remont cechowni zostanie unieważniony, ze względu na to, że ceny oferentów przekraczają budżet miasta na ten cel.

Nabiera kształtów budynek Warsztatów Elektrycznych na terenie dawnej Kopalni Saturn w Czeladzi. Z daleka słychać stukot i ryk wiertarek. To robotnicy, którzy od kilku miesięcy pracują, by przywrócić świetność temu miejscu. W ubiegłym roku miasto otrzymało unijną dotację na odbudowę niszczejących budynków.

Budynek warsztatów został wybudowany na przełomie lat 60. i 70. Wizualnie mocno odstawał od pozostałych budynków. Teraz kwadratowe dotąd okna, zmieniono na półokrągłe, by nawiązywały do tych, które znajdują się w budynku Elektrowni.

Czeladź otrzymała 2,86 mln zł dotacji na odbudowę budynków warsztatów elektrycznych i budynek transformatorów. Cały projekt to koszt łącznie 4 mln zł. Wkład własny miasta to nieco ponad milion złotych. W odremontowanych budynkach w przyszłości będzie działać Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności lokalnej. Nadal będą tam więc działały warsztaty, tyle że twórczości artystycznej, edukacyjnej i rekreacyjnej dla dzieci i seniorów. W budynku warsztatów znajdą się pracownie do zajęć oraz pomieszczenia biurowe, pomieszczenia socjalne i toalety, natomiast w byłej transformatorowni powstaną salka do ćwiczeń i sala audiowizualna.

Oprócz pieniędzy na remont budynku Warsztatów Elektrycznych i budynku Transformatorów, Czeladź otrzymała też prawie 19 mln zł na remont dawnej cechowni. Ma tam powstać Postindustrialne Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego w Zagłębiu Dąbrowskim. Niestety. Okazuje się, że ta inwestycja nie zamknie się w kwocie 21 milionów złotych, jak pierwotnie planowano.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Kapusta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.