Tomasz Mikulicz

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku z windą dla inwalidów

- Krok po kroku sukcesywnie likwidujemy bariery architektoniczne. Trzeba jednak pamiętać, że powstawały przez 45 lat istnienia PRL-u. - Ówczesne władze Fot. archiwum - Krok po kroku sukcesywnie likwidujemy bariery architektoniczne. Trzeba jednak pamiętać, że powstawały przez 45 lat istnienia PRL-u. - Ówczesne władze w społeczeństwie dobrobytu i szczęśliwości nie chciały, by po ulicach - przepraszam za wyrażenie - szwendały się osoby niepełnosprawne. Miały siedzieć w domach - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski.
Tomasz Mikulicz

Niepełnosprawni będą mieli łatwiejszy dostęp do ważnej placówki zajmującej się edukacją i aktywizacją zawodową.

Chodzi o funkcjonujące przy ul. Ciepłej 32 Centrum Kształcenia Ustawicznego. Budynek zostanie w czerwcu przyszłego roku dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zlikwidowane będą progi, powstanie platforma schodowa, przebudowane sanitariaty. Pochłonie to 450 tys. zł, z czego 150 tys. zł dołożył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Miasto sfinansuje wartą 600 tys. zł windę.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.