Justyna Przybytek - Pawlik

Centrum Przesiadkowe „Zawodzie” już gotowe. Kiedy będzie otwarte?

Centrum Przesiadkowe „Zawodzie” już gotowe. Kiedy będzie otwarte?
Justyna Przybytek - Pawlik

Rozpoczęły się odbiory Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” w Katowicach. Węzeł ma zostać otwarty - jak deklarują katowiccy urzędnicy - na początku grudnia.

Centrum Przesiadkowe „Zawodzie” powstało na terenie dawnej pętli tramwajowej w rejonie ulic Bagiennej, Krakowskiej, Łącznej i 1 Maja. Wykonawcą jest konsorcjum, którego liderem jest firma ZUE z Krakowa. Kontrakt na realizację opiewa na 83 mln zł.

Prace budowlane już się zakończyły, a na miejscu ruszyły odbiory. Po ich zakończeniu istotne jeszcze będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie - zastrzega Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach. Jak dodaje, węzeł Zawodzie ma zostać uruchomiony na początku grudnia. Taki jest plan.

Obiekty [CP Zawodzie i CP Brynów - przyp. red.] są przejmowane przez administratorów, trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy wyposażenia obiektów - dopowiada Lipka.

Przypomnijmy, że na CP Zawodzie składają się budynek obsługi podróżnych (ma 365 m kw. powierzchni), który pomieści zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety. Jest tu też duży parking (po drugiej stronie ulicy 1 Maja) dla 405 samochodów, wiaty dla 36 rowerów oraz miejsca postojowe dla autobusów i punkty postoju Kiss&Ride.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek - Pawlik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.