Agata Zielińska

Centrum rozrywki z maszyną parową. Kiedyś szyli tu odzież

Centrum rozrywki z maszyną parową. Kiedyś szyli tu odzież
Agata Zielińska

Podpisano umowę na rozbiórkę budynku, w którym mieściły się Zakłady Odzieżowe Tarmilo. Na terenie przy ulicy Opolskiej ma powstać centrum kulturalno - rozrywkowe.

Kiedyś były jedną z wizytówek Tarnowskich Gór. Dziś są raczej powodem do wstydu w centrum miasta, które od lipca 2017 roku może się chwalić obiektami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mowa o będącym w ruinie budynku przy ul. Opolskiej, w którym mieściły się Zakłady Odzieżowe Tarmilo. Ale jest szansa, że ruina przestanie psuć wizerunek miasta. Kilka dni temu podpisano umowę na rozbiórkę obiektu.

Wykonawca ma w sumie 210 dni na inwentaryzację terenu, analizę sieci, opracowanie technologii rozbiórki, uzyskanie potrzebnej dokumentacji, wyburzenie budynku oraz zaprojektowanie optymalnego wykorzystania przejściowego terenu.

Na uzyskanym po rozbiórce terenie , gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza wybudować centrum kulturalno-rozrywkowe.

- Na razie dysponujemy wstępną koncepcją tego, co chcemy stworzyć - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych.

Władze miasta podkreślają, że gmina nie będzie musiała w budowę obiektu inwestować swoich pieniędzy. Jest bowiem duże zainteresowanie inwestycją wśród firm prywatnych, które mogłyby pokryć koszty wybudowania centrum. Później gmina będzie natomiast płacić za utrzymanie swojej części obiektu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Zielińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.