Andrzej Drobik

Centrum Zdrowia Psychicznego zaczyna działać w Skoczowie

W otwarciu centrum uczestniczył m.in. Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie (pierwszy z prawej). Fot. Fot. Szpital Śląski w Cieszynie W otwarciu centrum uczestniczył m.in. Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie (pierwszy z prawej).
Andrzej Drobik

Szpital Śląski w Cieszynie uruchomił przy ul. Krzywej 4 w Skoczowie nowy Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny. Powstanie jednostki jest kolejnym krokiem rozwoju pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego, do którego cieszyńska placówka przystąpiła 1 września 2018 r. Zmian w funkcjonowaniu służby zdrowia w powiecie cieszyńskim jest więcej.

Do punktu mogą zgłaszać się osoby, które chcą uzyskać fachową informację dotyczącą leczenia, potrzebują porady psychologicznej lub ustalenia ewentualnego leczenia psychiatrycznego.

Przed kilkoma miesiącami Szpital Śląski w Cieszynie, jako jeden z 28 ośrodków w Polsce, wszedł do pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. Skierowany on jest do osób pełnoletnich obejmujący cały powiat cieszyński. Co zmieniło się dla pacjenta?

– Wszystkie formy leczenia i opieki nad pacjentem zostały zintegrowane. Kolejną zmianą jest powstanie Zespołu Leczenia Środowiskowego zajmującego się leczeniem w warunkach domowych, ale w ściśle określonych zaburzeniach psychicznych. Oferowana przez zespół forma leczenia jest skierowana do osób, które nie są w stanie skorzystać z opieki ambulatoryjnej, a wcześniej jedyną formą leczenia była hospitalizacja w zamkniętym oddziale lub co gorsza brak opieki i w konsekwencji brak perspektyw na lepsze funkcjonowanie – informuje Szpital Śląski w Cieszynie.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.