Krzysztof Strauchmann

Ceny mieszkań w Nysie poszybowały w górę najbardziej na Opolszczyźnie. Pękła bariera 5 tysięcy za metr

Nowe osiedle przy ul. Franciszkańskiej w Nysie, budowane przez gminną Agencję Rozwoju Nysy Fot. Archiwum ARN Nowe osiedle przy ul. Franciszkańskiej w Nysie, budowane przez gminną Agencję Rozwoju Nysy
Krzysztof Strauchmann

Mieszkania w Nysie drożeją w tym roku najszybciej na całej Opolszczyźnie. Od czerwca do września podrożały nawet o ponad tysiąc złotych za metr kwadratowy. Dla porównania - w Opolu o nieco ponad 200 zł.

Portal adresowo.pl na podstawie swoich ofert analizuje ceny nieruchomości w poszczególnych regionach i miastach. Z danych tego portalu wynika, że w II kwartale 2020 roku na całej Opolszczyźnie najbardziej podrożały ceny mieszkań w Nysie. Portal nie podaje średniej ceny za metr kwadratowy, ale medianę - czyli cenę środkowej oferty.

Dla Nysy przeanalizowano 49 ofert sprzedaży mieszkania, zgłoszonych w trzecim kwartale tego roku. Mediana, czyli środkowa cena wyniosła 4,8 tysiąca złotych za metr kwadratowy i była o 1150 złotych wyższa od mediany w poprzednim kwartale.

- Na duży wzrost cen mieszkań w Nysie z pewnością wpłynęła inwestycja firmy Umicore, budującej zakład produkcji materiałów katodowych oraz rozwój firmy Bioagra. W mieście przybywa miejsc pracy – komentuje Jacek Banach, rzeczoznawca majątkowy. – Z drugiej strony przez ostatnie lata w Nysie praktycznie nie budowano nowych mieszkań, poza przebudową powojskowych bloków. To spowodowało, że deweloperzy wyczuli tu rynek.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.