Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Aleksander Król

Cenzura w Rybniku? Kamery nie pokazały baneru opozycji na sesji Rady Miasta w Rybniku

Radni opozycyjni wnieśli transparent na sesję Fot. Aleksander Król Radni opozycyjni wnieśli transparent na sesję
Aleksander Król

Radni opozycji w Rybniku wnieśli na sesję Rady Miasta baner z hasłem: "Panie prezydencie, STOP nieodpowiedzialnemu, nadmiernemu zadłużaniu miasta". W transmisji sesji na żywo żółtego baneru nie było widać. Czy do Rybnika wróciła cenzura? "Ustawienie kamer było takie jak zwykle", mówią urzędnicy.

"Panie prezydencie, STOP nieodpowiedzialnemu, nadmiernemu zadłużaniu miasta” - transparent z takim hasłem przynieśli radni opozycji na czwartkową sesję Rady Miasta Rybnika. Była to ostatnia sesja w tym roku. Radni mieli na niej przyjąć budżet na przyszły rok. Opozycja nie chciała, argumentując, że dług miasta wynoszący 300 milionów złotych jest nie do przyjęcia.

- Pewnie nikt by się o tym nie dowiedział, gdyby nie dziennikarz Dziennika Zachodniego, który pokwapił się na sesję. Cenzurowano nas. W transmisji na żywo w internecie nie pokazywano naszego baneru - mówi Andrzej Wojaczek, radny Bloku Samorządowego Rybnik.

Rzeczywiście, internauci, jak zwykle mogli śledzić sesję, słuchać oświadczeń, dotyczących budżetu, wszystkich ugrupowań, ale obraz był tak skadrowany, że nie było widać wielkiego, żółtego baneru. W pewnym momencie były prezydent Rybnika, radny BSR Adam Fudali poprosił nawet, by pokazywać pełny kadr, ale został uciszony.

- To chyba pierwszy przypadek po 1990 roku na skalę Polski, że obraz telewizyjny, czy internetowy został ocenzurowany - komentuje nam Fudali.

W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Wojaczek z BSR, który podczas sesji referował negatywne wobec budżetu stanowisko jego ugrupowania. - To jest obrzydliwe, że robią cenzurę w XXI wieku - mówi Wojaczek. Dodaje, że był oburzony obserwując obraz z sesji na ekranie. - Na szczęście wszedłem na stronę rybnik.naszemiasto.pl i jeszcze na sesji pokazałem panu Fudalemu zdjęcia z naszym napisem. Od razu serce zaczęło mu normalnie bić - dodaje Wojaczek.

W dalszej części:

 • Co rybniczanie słyszeli, choć nie widzieli
 • Kiedy według opozycji miasto wyjdzie na prostą
 • Kto w Rybniku jest Pinokiem i dlaczego
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.