Charytatywny maraton fitness w Drawsku Pomorskim

Czytaj dalej
Krzysztof Bednarek

Charytatywny maraton fitness w Drawsku Pomorskim

Krzysztof Bednarek

Drawsko Pomorskie. W sobotę w hali gimnazjum można było solidnie potrenować i pomóc.

Podczas sobotniego Mikołajkowego Maratonu Fitness zebrano 1.801 zł i 10 euro. Pieniądze zasilą konto Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z Życia“, które od 4 lat w Gudowie koło Drawska Pomorskiego prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina”.

O dobry humor uczestników tej niezwykłej imprezy zadbali pracownicy Stowarzyszenia, którzy wcielili się w baśniowe role i wspaniale zaprezentowali się w świątecznym przedstawieniu pt. W pracowni Świętego Mikołaja.

Fabryka Zdrowia z Łobza oraz Centrum Dietetyki i Sportu ze Złocieńca - organizatorzy akcji charytatywnej - dostarczyli uczestnikom wielu wrażeń sportowych. Z kolei przepyszne wypieki rodziców maluchów z Gudowa zapewniły wszystkim niezbędnego materiału energetycznego.Po obejrzeniu przedstawienia miejsce na parkiecie w hali drawskiego gimnazjum zajęło kilkadziesiąt pań i jeden mężczyzna. Rozpoczął się trwający prawie godzinę maraton zumby.

Jedną z instruktorek prowadzących zajęcia była Justyna Kuzio z Czaplinka.

- Od 14 lat jestem instruktorką fitness i zumby i przy każdej nadarzającej się okazji namawiam wszystkich do udziału w zajęciach. Fitness to pozytywna energia, moc spalonych kalorii, kondycja, lepsze samopoczucie, możliwość poznania nowych ludzi. To najlepsze lekarstwo na stres, na nudę, na szare jesienne dni - powiedziała nam pani Justyna.

Po sporej dawce zumby przyszedł czas na spinning. Panom kojarzy się to zapewne z łowieniem ryb. W rzeczywistości chodzi o coś zupełnie innego. Spinning, czyli ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, to jedna z najbardziej energetycznych form aktywności. Rowery do spinningu wzorowane są na kolarskich - mają służyć sportowcom do treningów poza sezonem. W sobotę w Drawsku maraton spinningu trwał aż 3 godziny.

To było spore wyzwanie nawet dla tych, którzy już mają dobrą kondycję. Jedną z osób prowadzących trening była Anna Gostomczyk z działającej od 4 lat Fabryki Zdrowia w Łobzie.

- Sport uprawiam od wielu lat. Kiedyś trenowałam kolarstwo szosowe. W czasie studiów zainteresowałam się fitnessem - pani Ania z wykształcenia jest polonistką.

- Teraz współpracuję z Fabryką Zdrowia. Jest to miejsce, gdzie kobiety mogą bez stresu i niepotrzebnych gapiów pracować nad formą fizyczną niezależnie od wieku. Proponujemy fitness klub, siłownię, saunę. Dziś spinning proponuje wiele klubów fitness. Są to zajęcia o charakterze wytrzymałościowym. Muzyka - odpowiednio dobrana przez instruktora - narzuca tempo jazdy.

- Dla mnie to nie tylko sport, to również dobra zabawa - powiedziała nam Alicja Słodkowska, jedna z uczestniczek sobotniego treningu.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.