Chazan: Zdarzały się rzeczy, o których myślę dziś z bólem

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Hubert Lewkowicz

Chazan: Zdarzały się rzeczy, o których myślę dziś z bólem

Hubert Lewkowicz

W poradni prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej rozpoczął przyjmowanie prof. Chazan. Już w pierwszym dniu wszystkie terminy były zajęte.

- Czy jestem kontrowersyjny? Moim zdaniem nie. W mojej przeszłości zdarzały się rzeczy, które nie powinny się zdarzyć i do których myślą wracam ze wstydem i z bólem. Chciałbym być jednoznaczny. Chciałbym, aby przekaz do moich pacjentek był jasny - mówi prof. Bogdan Chazan, który wczoraj rozpoczął przyjmowanie pacjentek w poradni ginekologiczno--położniczej prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Będziemy się kierować nauką Kościoła

- Ta poradnia jest poradnią katolicką. Pracownicy poradni kierują się chrześcijańskim systemem wartości, co w prokreacji ma istotne znaczenie. W poradnictwie będziemy się kierować nauką Kościoła. To oczywiste. Nie znaczy to jednak, że zapraszamy wyłącznie katoliczki. Zaproszone są wszystkie mieszkanki Przemyśla, natomiast panie, które reprezentują katolicki system wartości, będą pewne, że po drugiej stronie biurka jest osoba, która podziela ten system - zaznacza Chazan.

W poradni przy ul. ks. Popiełuszki będzie przyjmował pacjentki dwa razy w miesiącu, po dwa dni. Pierwszy raz 8 i 9 listopada. Od samego początku było sporo pacjentek chętnych na wizytę u prof. Chazana.

Naprotechnologia to nie jest szamaństwo

- Poprosiliśmy pana profesora, by w Przemyślu prowadził kobiety, zwłaszcza te, które przeżywają trudności, mają powikłania. Zgodził się na to. Już w pierwszym dniu mamy bardzo duży problem, by przyjąć wszystkie chętne pacjentki. To pokazuje, że zainteresowanie jest bardzo duże i pacjentki chcą skorzystać z tego, co proponujemy. Wszystkie porady są bezpłatne. Mam nadzieję, że pacjentki będą zadowolone - mówi ks. prałat Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Poradnia ma być zalążkiem przyszłej Kliniki Zdrowia Rodziny przy ul. Jasińskiego. Będą tam m.in. pracownie bioetyki oraz naprotechnologii.

- Naprotechnologia to nie jest szamaństwo, tylko system opieki, który ma w swoim repertuarze nowoczesne metody diagnostyki i leczenia. System ten szanuje życie. Jest efektywny i godny polecenia. Mam nadzieję, że w przyszłości będą tu pracować specjaliści w zakresie naprotechnologii - uważa Bogdan Chazan.

Hubert Lewkowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.