Bogumił Storch

Chcą fotel burmistrza

Paweł Janas z partii Nowoczesna został pierwszym, oficjalnie już ogłoszonym kandydatem na nowego burmistrza Wadowic Fot. archiwum Gazety Krakowskiej Paweł Janas z partii Nowoczesna został pierwszym, oficjalnie już ogłoszonym kandydatem na nowego burmistrza Wadowic
Bogumił Storch

W gminach ujawnili się już pierwsi kandydaci gotowi walczyć o władzę w wyborach w 2018 r. Burmistrzowie Wadowic i Andrychowa oraz prezydent Oświęcimia nie zamierzają przegrać.

Do wyborów samorządowych pozostał jeszcze rok, a już ujawnili się chętni gotowi walczyć o władzę. Bardzo ciekawie zapowiada się batalia w Wadowicach, gdzie jest kilku chętnych, aby wysadzić z fotela burmistrza Mateusza Klinowskiego.

Wystawienie swoich kandydatów zapowiedziały już ugrupowania Kukiz’15, Nowoczesna i PiS.

Jak ujawnił Józef Brynkus, poseł Kukiz’15 z Wadowic, który jest pełnomocnikiem tego ugrupowania w okręgu nr 12 (powiaty: chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski), wystawi ono kandydatów na wójtów i burmistrzów w najważniejszych ośrodkach w tym okręgu, także oczywiście w Wadowicach.

Pytany, czy on sam będzie kandydował, odparł, że nie jest to jeszcze postanowione. - Kandydata wyłonią ludzie, którzy zaangażują się w naszą działalność, ale na pewno taki kandydat będzie - zapewnia poseł Brynkus. Nadal to on jest jednak uważany za ewentualnego kandydata na burmistrza z szeregów Kukiz’15.

Czytaj więcej i dowiedz się, dlaczego obecny burmistrz Wadowic ma problem z reelekcją oraz które partie nie przedstawiły jeszcze swoich kandydatów. 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.