Chcą policjantów na stałe. To cel gminy

Czytaj dalej
Fot. Fot. Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński

Chcą policjantów na stałe. To cel gminy

Marek Jaszczyński

Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie. Ruch drogowy jest większy, jest też gdzie interweniować. Gmina stara się o stały posterunek

Najbliższy komisariat policji znajduje się w sąsiedniej gminie, w Mierzynie. Tymczasem mundurowi są potrzebni na miejscu.

- Przybywa mieszkańców i inwestorów. Mieszkańcy chcieliby widzieć policjantów na ulicach w akcjach interwencyjnych, gdy dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a nawet interwencji w sytuacji, gdy dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych - mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. - Druga sprawa to zwiększony ruch drogowy. W związku z bramkami tonażowymi na drodze krajowej nr 13 mamy zwiększony ruch ciężkich pojazdów przez miejscowości gminy. To również budzi wiele niepokoju. Zależy nam, żeby oprócz patroli pieszych były patrole zmotoryzowane, które sprawdzą i prędkość i tonaż pojazdów. Niestety, przeładowane ciężarówki niszczą drogi.

Gmina Kołbaskowo może od ręki wskazać siedzibę dla przyszłego posterunku. Policjanci mogliby wprowadzić się do Rosówka, gdzie w 2012 roku gmina przejęła obiekty od Skarbu Państwa.

- Gdy będzie taka wola. Może to też być obiekt w Przecławiu. To nadal jest sprawa otwarta - mówi wójt.

Gmina Kołbaskowo wspiera policjantów. Na początku bieżącego roku doszło do przekazania nowego radiowozu. Komenda Powiatowa Policji w Policach otrzymała opla combo. 50 tysięcy złotych na zakup wyłożyła Komenda Główna Policji, a na pozostałą część zebrały się samorządy - powiat policki, gminy Police i Kołbaskowo. Policjanci pełnią w aucie służby także w rejonie gminy Kołbaskowo.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.