Chcesz mieć spokojne wakacje? Wystarczy kilka kliknięć. Zrób to obowiązkowo! Nowa baza biur podróży

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow / Polskapresse
Piotr Subik

Chcesz mieć spokojne wakacje? Wystarczy kilka kliknięć. Zrób to obowiązkowo! Nowa baza biur podróży

Piotr Subik

W internetowej bazie przygotowanej przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny znalazło się ponad 4,6 tysiąca przedsiębiorców. Aby sprawdzić, czy ktoś, kto organizuje nam wakacje działa zgodnie z prawem - wystarczy kilka kliknięć.

Nowy rejestr to Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki. Dostępny jest w sieci od kilkunastu dni na stronach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT). Do jego stworzenia UFG, a właściwie działający w jego strukturze Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został zobligowany przez obowiązującą od początku wakacji nową ustawę o imprezach turystycznych.

– Ewidencja jest adresowana przede wszystkim do klientów biur podróży. Otrzymują oni możliwość zweryfikowania, czy dany podmiot działa zgodnie z prawem – tłumaczy Małgorzata Ślepowroń­ska, członek zarządu UFG.

Wystarczy kilka kliknięć, aby w jednym miejscu – oczywiście, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów – sprawdzić, czy nasz tourope­rator posiada wymagany wpis do rejestru organizatorów turystyki (prowadzą go marszałkowie województw) i czy ma zabezpieczenie finansowe na wypadek niewypłacalności. Są też w tym spisie informacje dotyczące firmy ubezpieczeniowej udzielającej takiego zabezpieczenia, jego wysokości (w złotówkach i euro), okresu, w jakim obowiązuje ochrona, a także zakresu terytorialnego działalności biura.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

 • ile i jakie dane znajdują się w rejestrze?
 • na czym polega Turystyczny Fundusz Gwarancyjny?

 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Subik

Redaktor i dziennikarz "Dziennika Polskiego". Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, obronności, wojska i służb mundurowych. Pisze także o historii ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z antykomunistycznym podziemiem z lat 1945-63.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.