Olga Krzyżyk

Chorzów: Legendia otwarta od Wielkiej Soboty. Nowością będzie Bazyliszek

Przy pomocy helikoptera zamontowano figurę 3D orła bielika na skale, która jest obok Lech Coastra Fot. fot. Marzena Bugała-Azarko Przy pomocy helikoptera zamontowano figurę 3D orła bielika na skale, która jest obok Lech Coastra
Olga Krzyżyk

Już można kupić bilety do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Bramy po raz pierwszy w tym roku zostaną otwarte 31 marca. Nowością będzie interaktywna przejażdżka.

Sezon 2018 w Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka rozpoczyna się już w Wielką Sobotę, 31 marca. Bramy Legendii zostaną otwarte o godzinie 9. Z atrakcji będzie można skorzystać do godziny 21. Park będzie czynny także przez całe święta - 1 i 2 kwietnia od godz. 10 do 21 oraz w każdą następną sobotę i niedzielę kwietnia w tych godzinach. - Największą nowością będzie rodzinna atrakcja typu interactive dark ride o nazwie Bazyliszek, nawiązująca do znanej polskiej legendy o potworze zamieniającym ludzi w kamień - mówi Izabela Kieliś, brand manager Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Zabawa polega na przejeździe 6-osobowym wagonikiem poprzez pomieszczenia zawierające siedem multimedialnych scen.

Na początku przejażdżki goście parku dostaną laserową broń, a ich zadaniem będzie pokonanie potworów i przeszkód, które pojawią się na ich trasie utrudniając im dotarcie do legowiska samego Bazyliszka. Przejazd trwa około 4,5 minuty. Uczestnicy zabawy przejada m.in. przez starą wieś, mroczne jaskinie, lasy i ruiny.

W dalszej części:

 • Czy dzieci mogą korzystać z tej atrakcji
 • Co zamontowano w zeszłym tygodniu przy pomocy helikoptera
 • Co cieszyło się popularnością w Legendii w poprzednim sezonie

 

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.