Olga Krzyżyk

Chorzów: przebudowali szkołę sportową i remontują basen

Chorzów: przebudowali szkołę sportową i remontują basen Fot. Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk

W Chorzowie jest szkoła, która została zaprojektowana do klimatu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a nie Polski. Dlatego została przebudowana. Obecnie remontowany jest jeszcze basen.

Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie, przy ul. Ryszki 55, to największa, ale też najmłodsza szkoła w mieście. Została wybudowana w 1986 roku. Projekt tej szkoły miał zostać wykorzystany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub w innym kraju w podobnej strefie klimatycznej, stąd cienka izolacja i nietypowy system grzewczy. To oznaczało, że w szkole latem było za gorąco, a zimą nie dało się dostatecznie dogrzać sal. Ale szkołę wg takiego projektu postawiono w Chorzowie.

Dlatego we wrześniu 2016 rozpoczęła się całkowita przebudowa szkoły, w której skład wchodzą Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum Sportowe nr 11. 3 września oficjalnie zakończono ponaddwuletni remont.

- Prace prowadzone były segmentami, tak aby cały czas mogły się tam odbywać lekcje - tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Remont Zespołu Szkół Sportowych kosztował prawie 18 milionów złotych - dodaje. Miasto otrzymało dofinansowanie do inwestycji w wysokości ponad 13 milionów złotych z funduszy unijnych.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.