Chrzanów. Cierpliwość jest kluczem do bycia dobrą mamą. Warto z dzieckiem spędzać czas

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Chrzanów. Cierpliwość jest kluczem do bycia dobrą mamą. Warto z dzieckiem spędzać czas

Sławomir Bromboszcz

Niezależnie od tego, ile mamy lat, dla nich zawsze pozostaniemy dziećmi. Troszczą się o nas jeszcze przed urodzeniem, później wychowują, a już gdy wyfruniemy z rodzinnego gniazda, nadal się o nas martwią. Takie właśnie są one - mamy, które w sobotę obchodzić będą swoje święto.

Dziś bycie mamą to jeszcze większe wyzwanie niż kilkanaście lat temu. Świat przyśpieszył i czasem trudno za nim nadążyć, podobnie jak za niespełna 3-letnim Tymkiem.

- Najtrudniejsze w byciu mamą jest wychowanie dziecka, szczególnie tak żywiołowego i absorbującego jak Tymek - mówi Magdalena Czarnecka, mama chłopca.

Najtrudniejsze są początki macierzyństwa. To właśnie wtedy nowy członek rodziny wymaga najwięcej uwagi, ciągle płacze i nie zawsze wiadomo dlaczego. Później, gdy dziecko zaczyna mówić i można mu wytłumaczyć wiele rzeczy, jest już łatwiej. Jest jednak coś, co wynagradza trudy wychowania i te wszystkie nieprzespane noce.

- Najpiękniejsze chwile to uśmiech na twarzy małego szkraba i moment, gdy mówi „mamo kocham cię” - podkreśla Magdalena Czarnecka.

Tymek ceni swoją mamę m.in. za to, że czyta mu książki i puszcza bajki. Jak dorośnie, chciałby zostać... dużym facetem. Interesuje go oczywiście praca policjantów, strażaków i... panów wywożących śmieci, z którymi się zakumplował. Rodzice często snują dzieciom plany na przyszłość, pani Magdalena nie zamierza tego robić.

Czytaj więcej:

 • Bycie dobrym rodzicem, to bycie cierpliwym rodzicem?
 • Pozostawienie dzieci przez kilka godzin przed komputerem lub tabletem może w skrajnych przypadkach doprowadzić do zjawiska nazwanego wtórnym autyzmem
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.