Malgorzata Oberlan

Citomed zapłaci za amputację jądra? Spółka nie zgadza się z wyrokiem sądu

Pediatra M.D, której postępowanie według sądu nie było zgodne ze sztuka lekarską, była w Citomedzie na kontrakcie Fot. Sławomir Kowalski Pediatra M.D, której postępowanie według sądu nie było zgodne ze sztuka lekarską, była w Citomedzie na kontrakcie
Malgorzata Oberlan

80 tysięcy zł zapłacić ma Lecznica Citomed rodzicom chłopca, który stracił jądro - orzekł sąd w Toruniu. Ale spółka płacić nie chce i czeka na termin apelacji.

Jak bronił się w Sądzie Okręgowym w Toruniu Citomed? Prezes spółki Roman Łysek twierdził, że nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lekarki M.D. Z jakiego powodu? Bo nie była zatrudniona na umowie o pracę, tylko na kontrakcie. Sąd taka argumentację odrzucił. Lecznice Citomed trzymają się jednak tego argumentu do dziś. I czekają, aż Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyznaczy termin rozprawy apelacyjnej.

Sąd: błąd w sztuce lekarza

- Spółka nie może być odpowiedzialna za ewentualny błąd lekarza w takiej sytuacji - twierdzi Tomasz Łukomski, prokurent Lecznic Citomed.- Poza tym nie zgadzamy się co do merytoryki sprawy. Między pierwszą wizytą dziecka w naszej lecznicy a operacją w szpitalu minęło kilka dni. Wszystko w ich ciągu mogło się zdarzyć...

Przypomnijmy, co się wydarzyło. Rozstrzygnięcie w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Toruniu zapadło 30 grudnia 2016 roku. Lecznice Citomed mają zapłacić rodzicom 80 tysięcy zł zadośćuczynienia. Jak do tego doszło?

„Biegły urolog jednoznacznie wskazał, że postępowanie lekarza pediatry wobec dziecka w zakresie badania, diagnostyki i terapii nie było zgodne ze sztuka lekarską, a jednocześnie - było powodem amputacji jądra” - czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Malgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.