Andrzej Drobik

Co dalej ze schroniskiem na Równicy? Obok stanie hotel

Co dalej ze schroniskiem na Równicy? Obok stanie hotel Fot. ©commonswikimedia/antekbojar
Andrzej Drobik

Równica to jedno z najpopularniejszych miejsc w Beskidach. Na szczyt prowadzi droga, funkcjonuje kilka obiektów gastronomicznych, a teraz mówi się o tym, że ma tu powstać jeszcze jeden duży hotel albo kompleks apartamentowy.

Korki, problemy z parkowaniem, huczne wesela, imprezy, rollercoaster, strzelnica, park linowy, restauracje i tysiące turystów. Brzmi jak opis centrum turystycznej miejscowości? Nie, mowa tylko o szczycie Równicy w Ustroniu. Zabudowana już góra teraz może zostać przekształcona jeszcze bardziej - w Ustroniu głośno mówi się o budowie apartamentowców bądź obiektu hotelowego. Mieszkańcy Ustronia nie kryją oburzenia, tym bardziej że te informacje zbiegły się w czasie z wypowiedzeniem umowy dzierżawy najemcom schroniska górskiego na Równicy, którzy prowadzą go już od 21 lat.

Oficjalnie nic jednak nie wiadomo: do Urzędu Miasta w Ustroniu nie wpłynęło żadne pismo dotyczące ustaleń warunków zabudowy na tym terenie, które są konieczne do rozpoczęcia inwestycji - w tym miejscu nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a więc konieczne jest wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Mieszkańcy miasta jednak ostrzegają: na działce przy schronisku, która należy do prywatnego właściciela, w zeszłym roku wycięto drzewa, teraz ktoś przejmuje schronisko. Gra może toczyć się o prywatny wodociąg, który znajduje się w posiadaniu spółki Karpaty, właściciela schroniska na Równicy. Jak dowiadujemy się w spółce, nowy najemca już jest, choć umowa jeszcze nie została podpisana.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.