(cs), (eg)

Co się dzieje w Nowej Soli i Otyniu?

(cs), (eg)

Skrót informacji z Nowej Soli i Otynia.

Nowa Sól - Nominacja dla grupy teatralnej "Tacy Agenci" za przedstawienie "Do Betlejem nie jest daleko"
Podczas prezentacji powiatowych XXVI Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych, 8 stycznia w NDK, rada artystyczna oceniła występy pięciu grup: z SP 2 w Nowej Soli, Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku, grupy teatralnej "Tacy Agenci" z Zespołu Szkół w Otyniu, grupy teatralnej "Jasełkowe Bractwo" z Zespołu Szkół w Bytomiu Odrz. i Teatru Szkolnego "Dzikusy" z Zespołu Szkół Katolickich w Nowej Soli. Nominację do udziału w finale wojewódzkim 15 stycznia w Sulęcińskim Ośrodku Kultury otrzymała grupa teatralna "Tacy Agenci" z przedstawieniem "Do Betlejem nie jest tak daleko", w reżyserii i scenografii Dominiki Tomków i ks. Arkadiusza Rzeteckiego, opracowaniem muzycznym ks. Łukasza Malca. Przyznano też wyróżnienie grupie "Jasełkowe Bractwo" za inscenizację "Kolędowanie z kukiełką", w reżyserii Katarzyny Zielonki.

Nowa Sól - Bibluś zaprasza na bal przebierańców
Przebierz się bajkowo i przyjdź na bal! Bibluś zaprasza w sobotę 30 bm. najmłodszych na karnawałową zabawę, która rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 13.30. Wstęp wolny.

Nowa Sól - Dziś rozmawiamy po niemiecku
W środę, 13 stycznia o 17.00 zapraszamy na rozmowę do kawiarenki niemieckiej (czytelnia regionalna przy ul. Bankowej 3). Zajęcia poprowadzi Karl Heinecke. Wstęp wolny.

Nowa Sól - Grafiki w klimacie Brunona Schulza
"Cytaty z Schulza" i "Ulica Krokodyli" to tytuły dwóch wystaw grafik Mariana Bocianowskiego, których wernisaż odbędzie się w piątek 22 bm. o 18.00 w Galerii Pod Tekstem (ul. Bankowa 3). Podczas uroczystego otwarcia o swoich inspiracjach literackich opowie sam artysta. Część grafik pochodzi z prywatnej kolekcji Teresy Sienkiewicz.

Nowa Sól - Teatralny prezent Terminusa A Quo
Teatr Terminus A Quo obchodzi w tym roku 40. urodziny. Z tej okazji w sobotę 16 bm. pokaże on cztery spektakle ("Antygonę", "Wybór", "Psiogłowiec z psem", "Zawołanie" i "Zabawę w czekanie na zabawę". W międzyczasie zostaną też wręczone P’TAQi - nagrody dla najlepszych aktorów ubiegłego roku.

Otyń - Piątkowy wieczór z Janem Kondrakiem
W piątek, 15 stycznia o 19.00 zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury na koncert Jana Kondraka, jednego z liderów Lubelskiej Federacji Bardów.

(cs), (eg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.