Co się dzieje w powiecie zielonogórskim i świebodzińskim?

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Co się dzieje w powiecie zielonogórskim i świebodzińskim?

Łukasz Koleśnik

W tym materiale znajdziecie informacje z powiatu świebodzińskiego i zielonogórskiego.

Zielona Góra

Świąteczne ferie zmieniają kursy MZK
MZKprzypomina, że na czas ferii świątecznych (23-31 bm.) zostają zawieszone kursy linii nr 39 z Batorego o 7.31, nr 25 z przystanku Chemiczna o 6.54, nr 7 z os. Śląskiego o 7.34. Autobus linii nr 9 kursem o godz. 6.26 z ul. Batorego zamiast do Barcikowic dojedzie do pętli na Jędrzychowie, w związku z tym nie będzie realizowany kurs z Barcikowic do Jędrzychowa o 7.20. Linie nr 9 i 44 nie będą realizowały kursów szkolnych ul. Św. Cyryla i Metodego.

Młodzieżowa rada jest za zniesieniem biletów za bagaż i nie chce większych opłat za bursę
Dziś pod obrady rady trafi projekt uchwały, zwiększającej opłaty za bursę szkolną. Pomysł nie bardzo przypadł do gustu 30-osobowej Młodzieżowej Radzie Miasta, która zebrała się na sesji w piątek. Uczniowie zajęli się też sprawą biletów za bagaż, jakie obowiązują w naszej komunikacji miejskiej. Zdaniem przewodniczącego rady Pawła Skibińskiego - 3 zł za bagaż, gdy samemu się jedzie autobusem za 1,5 zł, to przesada. Poza tym w innym miastach w ogóle nie pobiera się opłat nie tylko za bagaż, ale i psa, i rower. Młodzi radni zajęli się także programami profilaktycznymi, dotyczącymi narkomanii i alkoholizmu. Ich opinie co prawda nie są wiążące, ale rada - na dzisiejszej sesji w ratuszu - na pewno weźmie je pod uwagę. Jak dodają młodzi, chcą się zajmować nie tylko sprawami, związanymi z nauką czy wolnym czasem uczniów, ale także przekazywać dorosłym swoje uwagi na temat innych problemów miasta.

Tysiąc paczek trafi na stoły mieszkańców
Ponad tysiąc paczek, które przygotowała szefowa stowarzyszenia Ludzie dla Ludzi Mecenat Złotego Serca i radna Eleonora Szymkowiak, w piątek pojechały do szkół. Jak zauważa radna, świąteczne prezenty dostaną najbardziej potrzebujący. A wszystko to dzięki hojności mieszkańców i firm, które po raz kolejny odpowiedziały na apel o wsparcie najuboższych. To nie koniec świątecznej akcji, pomoc w różnej formie będzie nadal prowadzona.

Wędkarze, zebranie będzie w nowym roku
Zebranie sprawozdawcze koła PZW nr 10 odbędzie się 3 stycznia 2016 roku o godzinie 12.00 w siedzibie zarządu okręgu PZW przy ul. Głogowskiej 9.

Prace „Ujawnione” w BWA
Do 3 stycznia w BWA można oglądać wystawę Katarzyny Feiglewicz zatytułowaną „Ujawnione”.

Sulechów

Studenci i pracownicy podzielą się opłatkiem
Dzisiaj o godzinie 11.00 w rektoracie PWSZ odbędzie się świąteczne spotkanie wigilijne dla studentów i pracowników. Studenci, podążając śladami św. Mikołaja, przebudzą w sobie ukrytą moc świąt. Na koniec wszyscy podzielą się opłatkiem. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Kalsk/Sulechów

Harmonogram odbierzesz w sklepie
Od nowego roku aktualny harmonogram wywozu odpadów będzie wywieszany na tablicach informacyjnych. Mieszkańcy będą mogli również odebrać go w sklepach na terenie wsi.

Kargowa

Uwaga! Tego dnia urząd zamknięty
Macie pilne sprawy do załatwienia w urzędzie? Nie odkładajcie ich do czwartku. 24 grudnia urząd będzie zamknięty.

Trzebiechów

Nowe spotkanie już w przyszłym roku
29 grudnia punkt konsultacyjny terapii uzależnień będzie zamknięty. Przerwa - do 5 stycznia.

Świebodzin

Dwójka okazała się najlepszą w kraju
W tegorocznej akcji ,,Góra Grosza’’, którą organizuje Towarzystwo Nasz Dom, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie. Ogółem zebrano 3,5 tys. zł, a na tę sumę złożyło się 63 tys. monet o wartości 1 grosza, 36 tys. dwugroszówek i 22 tys. pięciogroszówek. Dyrektor szkoły Marian Wieczorek powiedział nam, że przed dwoma laty placówka wygrała w skali województwa, a teraz kraju. - To zasługa wszystkich. Zarówno uczniów, ich rodziców jak też nauczycieli. Dzieci wiedzą, że zbierają pieniądze dla swoich kolegów, którzy są w trudnej sytuacji . Dlatego chcą im pomóc. To uczy ich wrażliwości na los innych.

Szczaniec

Biblioteka będzie miała nową siedzibę
Gmina przygotowuje się do złożenia do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosku o dofinansowanie. Ma on być złożony do 25 stycznia 2016 roku. Pozyskane pieniądze mają posłużyć do modernizacji jednego z pomieszczeń gminy, na potrzeby nowej siedziby biblioteki. Będzie to początek przeniesienia domu kultury do budynku gminy. W tym celu w 2017 roku zamierza się zmodernizować obecną salę kinową na salę widowiskową, pod potrzeby domu kultury. Gmina liczy, że na te cele pozyska do 2 mln zł. Z własnego budżetu chce natomiast przeznaczyć około 400 tys. zł. Kolejnym zadaniem ma być remont budynku, w którym obecnie znajduje się dom kultury. Planuje się jego termomodernizację i wymianę dachu.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.