Materiał informacyjny

Co zrobić, żeby mieć w szkole superpracownię?

Tak prezentuje się Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej nr 30 im. Karola Miarki w Rudzie Śląskiej. Fot. Mirosław Cichy/WFOŚiGW w Katowicach Tak prezentuje się Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej nr 30 im. Karola Miarki w Rudzie Śląskiej. Fot. Mirosław Cichy/WFOŚiGW w Katowicach
Materiał informacyjny

WFOŚiGW w Katowicach ogłosił 10. edycję konkursów „Zielona Pracownia_Projekt’2024” oraz „Zielona Pracownia’2024”.

Konkurs „Zielona Pracownia_Projekt’2024” skierowany jest do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z terenu województwa śląskiego, które nie posiadają pracowni utworzonych ze środków z WFOŚiGW w Katowicach. Celem konkursu jest stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegać będzie pomysł na zagospodarowanie pracowni - wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Maksymalna wysokość nagrody nie może przekroczyć 20% kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić kwoty wyższej niż 12.000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia 2024 roku.

Z kolei konkurs „Zielona Pracownia’2024” skierowany jest do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym nagrodzonych w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”.

Celem konkursu jest dofinansowanie utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Dotacja będzie udzielana do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48 000 zł.

Wnioski składać można od 1 marca do 5 kwietnia 202 r.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.