Cocoon Pole Dance Academy w Radomiu: Pole dance uczy pokonywać własne słabości

Czytaj dalej
Fot. czasowstrzymywacz.pl
tnt

Cocoon Pole Dance Academy w Radomiu: Pole dance uczy pokonywać własne słabości

tnt

- To nie wyginanie się przy rurce, ale sport dla wymagających - mówi właścicielka Cocoon Pole Dance Academy w Radomiu, Magda Ślusarczyk.

Kiedy dziewczyny przychodzą do Cocoon Pole Dance Academy, liczy się jedno - pokonać własne słabości. Trenerem i motywatorem jest Magdalena Ślusarczyk, instruktorka pole dance, która w studiu przy ulicy Biznesowej 8 pokazuje dziewczynom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jej zaangażowanie i profesjonalizm docenili czytelnicy i kapituła nagrody Radomski Laur Piękna, przyznając po raz drugi Złoty Laur w kategorii fitness w regionie radomskim.

Magda Ślusarczyk po pracy na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym, wkłada szorty, rozciąga się i zaczyna udowadniać kobietom, że ograniczenia ciała to nic, jeśli tylko ma się zapał i determinację. W studio o powierzchni 190 metrów kwadratowych, na 5- metrowych rurach do treningu, uczy pole dance w swojej akademii, którą prowadzi już dwa lata. - Kiedy przenieśliśmy się do nowej siedziby, zyskaliśmy więcej miejsca i komfortu. Dziewczyny mają szatnię, jest gdzie usiąść przed treningiem, a za tym poszła szersza oferta zajęć - mówi Magdalena Ślusarczyk.

W studio prowadzone są zajęcia z fitness na drążku pionowym popularnie nazywanego tańcem na rurze, exotic dance - zmysłowego tańca z elementami akrobatyki, belly dance - orientalny taniec brzucha, Energy fit - ćwiczenia wzmacniające i modelujące oraz streching. Do tego doszła joga, oraz pole dance dla dzieci. Jednak tym, co nadal wyróżnia Cocoon Pole Dance Academy jest pole dance - zajęcia prowadzone w profesjonalny sposób, które skupiają coraz to więcej trenujących. Dlaczego Magda zainteresowała się akurat tą formą treningu? - 4,5 roku temu odkryłam pole dance, i okazało się, że to idealna forma aktywności fizycznej - mówi Magda. - Siłownia bywa zwyczajnie nudna, crossfit nie jest dla każdego, bo trenerzy motywują podniesionym głosem, a pole dance to wymagający sport, który angażuje mięśnie, o których istnieniu często nie mamy pojęcia, dopóki nie zaczną nas piec po treningu. Przekonali się o tym panowie ćwiczący street workout. Są sprawni fizycznie, a mimo to po treningu byli zdziwieni, że trudno było im wykonać figury - uśmiecha się Magda. Trenujące pole dance na drążku wyglądają lekko, jakby płynęły w powietrzu, ale wysiłek, jaki wkładają w pokonanie grawitacji i własnych ograniczeń, zdradzają siniaki oraz perlisty pot, który pokrywa ich ciała. - Ćwiczenia na rurce kojarzą się z nocnym klubem, tylko do momentu, aż przyjdzie się na zajęcia. Pole dance to nie świecenie gołym tyłkiem i wyginanie się - śmieje się Magda. - Na zajęciach potrafię dać kursantkom niezły wycisk. Tu ważne jest ułożenie każdej partii ciała, często ważny jest nawet każdy palec, by figura się udała. Dużą wagę na zajęciach przywiązuję też do bezpieczeństwa - w końcu ćwiczymy na wysokości. Zanim jednak dziewczyny wejdą na rury, potrzebna jest rozgrzewka i rozciąganie, bo to minimalizuje ryzyko kontuzji.

Sport ten nie ma ani metryki, ani płci. Ostatnio na zajęcia przychodzi coraz więcej pań w kwiecie wieku, są też mężczyźni. W Cocoon Pole Dance Academy odbyły się także warsztaty z Magnusem Labbe, jednym z najbardziej utalentowanych pole dance’rów w Europie. Studio jako pierwsze w kraju zaproponowało także udział w ogólnopolskiej akcji „Reebok be more human” właśnie na treningu pole dance. - To akcja, która udowadnia, że warto jest wyjść poza strefę własnego komfortu, udowodnić sobie, że stać cię na więcej. Pole dance jest do tego idealny. Kiedy na treningu widzę, że dziewczyna przyszła po raz pierwszy w sportowym staniku, zamiast koszulce, wiem, że się przełamała - mówi Magda.

Cocoon Pole Dance Academy jest coraz bardziej widoczny także poza salą treningową. Dziewczyny dawały pokaz na festiwalu artystów ulicznych na deptaku, są zapraszane do innych klubów fitness. Magda dba też o to, by jak najwięcej osób sprawdziło, czy pole dance to sport dla nich. - Pierwsze zajęcia zawsze są za darmo. Organizujemy też spotkania na wieczorach panieńskich, zaprosiłam mamy z Radomskiej Rewolucji. Jestem lokalną patriotką i chcę, żeby w naszym mieście działo się coś ciekawego - mówi Magda Ślusarczyk. Czy uważa, że odniosła sukces? - Każdego dnia doskonalę swoje umiejętności, i moje kursantki także. Nowa figura wykonana przez każdą z nich jest dla mnie sukcesem - opowiada.

Cocoon Pole Dance Academy Magdalena Ślusarczyk

Prowadzi zajęcia z pole dance, exotic dance, pole choreo, pole kids - dla dzieci w wieku 5-12 lat, belly dance, energy fit, streching, yoga, core power, gimnastyki sportowej. Kładą nacisk na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników zajęć. Zajęcia prowadzą certyfikowani instruktorzy. Studio mieści się w Radomiu, ulica Biznesowa 8, tel. 508 079 955.

Zobacz także: Szkoła tańca brzucha i pole dance w Radomiu

tnt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.