MM

Coś dla ciała i dla ducha

Coś dla ciała i dla ducha
MM

Na potańcówkę lub na spacer

Jutro Dom Kultury 502 przy ul. A. Sacharowa 18 w godz. 17 - 20 organizuje potańcówkę dla seniorów. Zapowiada się miły wieczór przy muzyce na żywo. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zapisanie się pod numerami 574-190-682 lub 574-190-658. Wstęp kosztuje 12 zł, w dniu imprezy 15 zł.

W najbliższą niedzielę, 6 października, o godz. 10 można natomiast wybrać się do Ogrodu Botanicznego na spacer pod hasłem „Dzikie owoce jadalne”. Spotkanie jest organizowane w ramach Akademii Różnorodności 2019 i ma przybliżyć uczestnikom tematykę dzikich owoców nadających się do spożycia oraz sposobów ich wykorzystywania. Zbiórkę chętnych zaplanowano przy kasie ogrodu od strony ul. Retkińskiej. Bilet kosztuje 8 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Zapisy nie są wymagane.

Z kolei w następny czwartek, 10 października, o godz. 17 Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15) zaprasza na spacer pt. „...Żeby moja Łódź rosła” z cyklu „Spacery z Halpernem”. Dawid Halpern to postać z „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta. Tytuł spaceru jest cytatem z jednej z jego książkowych wypowiedzi. I to marzenie Halperna się spełniło - Łódź rzeczywiście rosła. Przybywało mieszkańców, powstawały nowe dzielnice. W czasach „Ziemi obiecanej” terytorium miasta już się jednak nie powiększało. Ale Łódź nadal rosła. Powstawały fabryki, zawłaszczając każdą wolną przestrzeń.

Szlak kolejnego spaceru wyznaczają właśnie fabryki, o których rozmawiać będziemy ze znawcą architektury przemysłowej, dr hab. inż. arch. Bartoszem M. Walczakiem. Zapisy pod numerami (42) 307-13-83 i 692-926-319 lub mailem: [email protected]. Za wstęp trzeba zapłacić 3 zł (bilet normalny) lub 1 zł (ulgowy).

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.