COVID 19

Czytaj dalej
Fot. Fot. Kamil Rębosz
Materiał informacyjny

COVID 19

Materiał informacyjny

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2–3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Od 12 do 25 marca zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone. Powód jest prosty – nie chcemy, abyście byli narażeni na zakażenie koronawirusem. Nie chcemy również, aby wirus zarażał kolejne osoby. Dlatego musisz pamiętać, że odwołanie lekcji, ćwiczeń czy wykładów nie oznacza, że możesz w tym czasie spotykać się ze znajomymi i nadrabiać towarzyskie zaległości!

Korona party i wypad do Zakopanego? Odpuść sobie!

Imprezy typu „Korona party” lepiej przełożyć na później – kiedy wirus nie będzie nam już zagrażał. Dlatego też w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:
• nie chodź na dyskoteki,
• nie przesiaduj w galeriach handlowych,
• zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
• nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
• nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
• zrezygnuj z wycieczek!

Wszystkie te informacje są potwierdzone i pochodzą z oficjalnej strony Ministerstwa. Nasza Uczelnia jak każda inna również musiał dostosować się do obecnej sytuacji z którą aktualnie walczy cały świat. Stąd też przedstawiamy kilka zmian, które zostały wprowadzone u nas na Uczelni:
- zajęcia dydaktyczne są rzecz jasna odwołane do 25 marca
- sesja egzaminacyjna została przedłużona dla Naszych studentów
- w soboty i niedziele Uczelnia będzie całkowicie nieczynna
- biblioteka na okres zawieszenia zostaje zamknięta
- kasa Uczelni na okres zawieszenia zostaje zamknięta, wpłaty prosimy dokonywać przelewem na konto
- wyznaczone są jednoosobowe dyżury w niezbędnych działach Uczelni
- legitymacje studenckie decyzją Ministerstwa będą ważne do 31 maja 2020 roku bez konieczności przedłużania ich osobiście na Uczelni

Pamiętajmy, aby przede wszystkim zachować spokój i nie siać nie potrzebnej paniki. Wszystkie ruchy wykonywane przez nas jak i organy nadrzędne są w celu ostrożności i zapobiegnięciu rozprzestrzenienia się wirusa na dużą skale. Zachęcamy również do zapoznania się z wytycznymi umieszczanymi na stronie Ministerstwa oraz procedurami i zarządzeniami, które udostępniamy na Naszej stronie WWW oraz mediach społecznościowych. W tym okresie prosimy o przede wszystkim kontakt z Uczelnią w formie Telefonicznej, E-mailowej, Facebooka bądź Instagrama.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.