Cyfrowe dzieci te nowinki łapią w lot. To ich gadżety

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna [email protected]

Cyfrowe dzieci te nowinki łapią w lot. To ich gadżety

Anna [email protected]

Wszystkie szkoły podstawowe w gminie Sępólno mają już tablice interaktywne. W urządzenia wyposażona jest każda sala lekcyjna w tych placówkach.

Zestawy służą w prowadzeniu lekcji i jako pomoc naukowa. Tablica interaktywna to narzędzie wielofunkcyjne. - Można na niej pisać, wyświetlać obrazy z projektora, a także używać jako ekranu dotykowego - wyjaśnia Marek Tymecki, dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie.

Cały zestaw wyposażony jest także w głośniki, co umożliwia projekcję filmów i dźwięków. Całość jest sprzężona z internetową platformą edukacyjną. Jest to baza fotografii, animacji, filmów i treści przydatnych w prowadzeniu lekcji. Oczywiście tradycyjne tablice z kredą i gąbką nie zniknęły z sal - Nic nie zastąpi klasycznej tablicy w nauce kaligrafii - uważa Tymecki.

Pierwsze tablice interaktywne pojawiły się w sępoleńskich szkołach już w 2013 r. Wówczas zainstalowano je w salach lekcyjnych dla klasach I-III. Teraz urządzenia zamontowano w salach dla klas IV-VI. Łączna wartość nowych tablic to 348 tys. zł. 87 tys. zł zapłaciła gmina Sępólno. Reszta to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W gminie jest aż siedem szkół podstawowych. Działają w nich łącznie 54 oddziały lekcyjne.

Dzieci bardzo sobie chwalą takie lekcje. Dla nich multimedia to już codzienność. W domu mają przecież nie tylko komputery, ale i laptopy, tablety i smartfony. Najczęściej informacji szukają w internecie. Wolą klawiaturę, myszkę i ekran dotykowy od szelestu towarzyszączego czytaniu książek czy papierowych gazet. Uczniowie w lot chwytają, co pokazuje im na ekranie nauczyciel. Teraz marzą o szkolnych tabletach, na których wyświetlane byłyby te same treści.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.