Cyrk bez zwierząt? Mieszkańcy mają głos [oś czasu]

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec
Alicja Kalinowska

Cyrk bez zwierząt? Mieszkańcy mają głos [oś czasu]

Alicja Kalinowska

Przedstawienie w cyrku bez udziału zwierząt? Radna Maja Zielińska chce, aby Wąbrzeźno dołączyło do grona samorządów, które zakazały na swoim terenie pokazów cyrkowych z udziałem tresowanych zwierząt.

Ostatnio taki zakaz został wprowadzony m.in. w Warszawie, Kołobrzegu czy Bydgoszczy. Wszędzie zwolennicy wprowadzenia zakazu mają te same argumenty: czworonogi nie są traktowane w sposób humanitarny.

Wąbrzeska radna miała okazję na własne oczy przekonać się w jaki sposób czasem traktowane są tresowane zwierzęta. - Jakiś czas temu odwiedziłam w Niemczech park, w którym znajdowały się niedźwiedzie wykupione z różnych cyrków, gdzie pracowały w tragicznych warunkach. Często były to zwierzaki okaleczone - wspomina radna Zielińska.

Dlatego kobieta podczas ostatniej sesji rady miasta zdecydowała się złożyć interpelację w tej sprawie. Czego się domaga?

„Zwracam się z prośbą o wprowadzenie zakazu dzierżawy terenów należących do miasta pod lokalizację imprez i wydarzeń z udziałem zwierząt oraz zakazanie dystrybucji biletów na te wydarzenia w jednostkach organizacyjnych miasta a także zakaz promocji tych imprez z wykorzystaniem majątku miasta” - czytamy w interpelacji radnej.

- Coraz więcej miast decyduje się wprowadzić taki zakaz na swoim terenie. Uważam, że powinniśmy do nich dołączyć - dodaje Maja Zielińska.

Leszek Kawski, burmistrz Wąbrzeźna ostateczną decyzję w tej kwestii pozostawia mieszkańcom. - Zdecydowałem się poprosić ich o wyrażenie opinii w tej kwestii. Właśnie ruszają konsultacje społeczne w tej sprawie - mówi burmistrz.

Swoje opinie przesyłać można na formularzu, który wczoraj zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej miasta: www.wabrzezno.com Przesyłać je można na adres [email protected]

Konsultacje będą trwały do 15 marca.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.