Lucyna Makowska

„Czarna Dywizja” zagra w finale WOŚP

Lucyna Makowska

Skrót informacji z powiatów: żarskiego i żagańskiego.

Żagań - „Czarna Dywizja” zagra w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W czwartek, 7 stycznia pisaliśmy, że ważą się losy udziału wojska w niedzielnym finale WOŚP w Żaganiu. Powodem problemów miało być zbyt późne zgłoszenie zapotrzebowania na pomoc wojska. Major Artur Pinkowski wyjaśniał, że wniosek powinien być złożony do 10 września ub. roku, zaś organizatorzy, sztab Owsiakówka złożył go zaledwie na kilka dni przed imprezą. - Wynikło nieporozumienie - tłumaczy Małgorzata Klorek „Mamuśka”. - Do tej pory sprawę wniosków załatwiał zaprzyjaźniony żołnierz, który przeszedł na emeryturę. Powstało więc zamieszanie.

Po naszej publikacji zapadła decyzja, że „Czarna Dywizja” zagra z WOŚP. Będzie miała swój namiot promocyjny, będzie pokaz cyklopa i wiele innych atrakcji. Zaś na scenie wystąpią wokaliści z sekcji klubu wojskowego.
W Szprotawie sztab i organizatorów wielkiego finału będą wspierać żołnierze z 11 batalionu dowodzenia w Żaganiu.

Żagań - Nie daj się cukrzycy ciążowej!
W czwartek 14 stycznia o godz.11.00 w szkole rodzenia (podparter) w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu odbędą się warsztaty edukacyjne dotyczące cukrzycy ciążowej. Nieleczone zaburzenia gospodarki węglowodanowej w okresie ciąży zwiększają ryzyko powikłań płodu oraz matki.

Żary - Skradzione audi ukrył w lesie
Policjanci z Żar odzyskali samochód osobowy marki audi A4 avant warty 45 tysięcy złotych, który został skradziony na terenie Niemiec. Auto znaleziono w lesie w kolicy Rościc. O kradzież podejrzany jest 26-letni mieszkaniec gminy Żary. Prokurator zdecydował o dozorze policji wobec mężczyzny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.