Czas nagli. Za dwa miesiące odbiór hali

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Czas nagli. Za dwa miesiące odbiór hali

Maja Stankiewicz

Zima sprzyja, prace na budowie hali sportowej w Mroczy postępują szybko. Budowlańcy mają co robić i na zewnątrz (m.in. elewacja, montaż okien) i wewnątrz budynku.

- W środku kładzione są płytki, montowane nowe instalacje, klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja - wylicza zakres robót Leszek Klesiński, burmistrz Mroczy. Bo inwestorem obiektu, który powstaje przy miejscowej szkole podstawowej, jest samorząd.

Wykonawcą jest firma z Trzemeszna, która podjęła się zadania za około 9,5 mln zł. Pomaga Ministerstwo Sportu i Turystyki, urząd marszałkowski oraz Starostwo Powiatowe w Nakle. Dofinansowanie wyniesie 75 proc. kosztów czyli ponad 7,2 mln zł.

Budynek jest już pod dachem, ale pracy jeszcze sporo. Trzeba też zagospodarować teren wokół. A terminy gonią. - Odbiór hali w maju - mówi burmistrz Klesiński.

Są ustalenia, że na otwarcie hali, kadra polskich ciężarowców zdobywać będzie w Mroczy kwalifikacje olimpijskie. Datę oddania hali do użytku wyśrubowano, bo mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn odbyć się tu miały 18-19 czerwca. Termin zawodów jednak przesunięto na pierwsze dni lipca. Dlaczego? By nie dublować ważnych wydarzeń sportowych w regionie.

W dniach 17-19 czerwca w Chełmnie odbędą się Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mrocza musi poczekać.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.