Piotr Sobierajski

Czeladź: Budowa centrum handlowego się opóźnia. Obiekt będzie gotowy dopiero we wrześniu

Nowa galeria handlowa powstaje w Czeladzi przy ul. Grodzieckiej. Budowa została wstrzymana, ale prace zostały już wznowione Fot. Piotr Sobierajski Nowa galeria handlowa powstaje w Czeladzi przy ul. Grodzieckiej. Budowa została wstrzymana, ale prace zostały już wznowione
Piotr Sobierajski

W Czeladzi powstaje kolejna galeria handlowa, która pod względem wielkości ustępuje tylko Centrum Handlowemu M1. Budowa się jednak opóźni, a pierwsze zakupy zamiast w lipcu zrobimy tam dopiero we wrześniu.

Na terenie DL Shopping Center Czeladź przy ulicy Grodzieckiej w pierwszych miesiącach tego roku stanęły podstawy konstrukcji hal, pojawiło się zadaszenie, a całość miała być gotowa w czerwcu tego roku. Teraz wiemy już, że termin ten nie jest już aktualny.

Ujemna temperatura zrobiła swoje. Konieczna wymiana

- Prace w Czeladzi zostały wstrzymane z powodu braku oczekiwanej wytrzymałości części elementów żelbetowych - głównie słupów, które są wymieniane na nowe. Do tego przyczyniły się ujemne temperatury podczas wykonywania prac betonowych - informuje Aneta Kulik, dyrektor ds. klientów kluczowych w DL Invest Group PM SA. Na jakim etapie zatem są dziś prace i ich zaawansowanie? W ramach układu zewnętrznego została zakończona przebudowa ul. Grodzieckiej oraz budowa przedłużenia ul. Tuwima i ul. Kombatantów. Obecnie DL Invest znajduje się na etapie odbioru tych prac.

W obszarze układu wewnętrznego zostały natomiast wykonane sieci wraz z przyłączami, a w trakcie prac znajduje się teraz podbudowa pod drogi i parkingi.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.