Katarzyna Kapusta

Czeladź inwestuje w parki. Miejsce rozrywki już otwarte po remoncie

Czeladź inwestuje w parki. Miejsce rozrywki już otwarte po remoncie Fot. KK
Katarzyna Kapusta

Zaniedbany park Prochownia w Czeladzi zamienił się w miejsce rozrywki. Jest tu plac zabaw wraz z parkiem linowym, a dla dorosłych siłownia street workoutu. Wkrótce powstanie także wybieg dla psów.

Park linowy, trampoliny, huśtawki, zjeżdżalnie, nowe ławki, alejki i siłownia (street workout). Tak teraz wygląda park Prochownia, który swoją nazwę zawdzięcza składowi materiałów wybuchowych kopalni „Czeladź”. Po zaniedbanym i mało atrakcyjnym parku nie ma już śladu, teraz to park rozrywki przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców miasta. By tak się stało miasto wystąpiło o komunalizację Prochowni i przy okazji także Parku Górników. I udało się. Półtora roku temu miasto zostało właścicielem obu parków, które wcześniej należały do Skarbu Państwa. Opracowano projekt i w ubiegłym roku ruszyły pierwsze prace. - To taki symboliczny, kolejny prezent miasta, dla naszych milusińskich, by miały jak najwięcej miejsc do zabaw i radosnego spędzania wolnego czasu i od początku swojego młodego życia pokochały nasze niewielkie, ale pełne bogatej historii miasto - mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

W parku posadzono łącznie 1000 krzewów i róż. Zainstalowano także ledowe oświetlenie i wyremontowano większość alejek parkowych. Podczas oficjalnego otwarcia w piątkowe popołudnie dzieci testowały wszystkie urządzenia do zabaw. Jako jedni z pierwszych przetestowali je chłopcy Karol i Piotruś.

- A umiesz tak, jak ja przechodzić po tej linie? - pytał Karol.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.