Tomasz Szymczyk

Czeladź: Koniec wodnego koszmaru czeladzian. Winna studnia?

Mieszkańcy Czeladzi przez kilka dni musieli zaopatrywać się w wodę m.in. z beczkowozów. Fot. Lucyna Nenow Mieszkańcy Czeladzi przez kilka dni musieli zaopatrywać się w wodę m.in. z beczkowozów.
Tomasz Szymczyk

W Czeladzi można już bez ograniczeń korzystać z wody płynącej z kranów. Kłopoty mogła wywołać studnia głębinowa, zlokalizowana blisko Brynicy.

W sobotę po południu zakończyły się problemy ze skażoną wodą, z którymi od środy zmagali się mieszkańcy Czeladzi. Dąbrowski sanepid o godz. 16.45 wydał komunikat, informujący o tym, że woda w całym mieście jest już zdatna do spożycia bez przegotowania.

- Woda została oczyszczona i nadaje się do picia, a także do przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych, talerzy i sztućców oraz do prania - poinformowano w komunikacie. - Te trzy doby były trudne - potwierdza Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. Przypomnijmy: w środę po południu czeladzian poinformowano, że w wodzie, która płynie z ich kranów, wykryto skażenie. Nie można jej było używać ani do mycia, ani do gotowania. Wodę po mieście rozwoziły beczkowozy, zorganizowane zostały także dostawy wody mineralnej. Początkowo z problemami zmagali się tylko mieszkańcy Piasków, później rozszerzyły się one na całe miasto. W piątek rano do spożywania nie nadawała się już tylko woda z kilku budynków w rejonie ul. Miasta Auby i Szpitalnej, w pozostałych częściach miasta można było już jej używać, ale po uprzednim przegotowaniu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.