Piotr Sobierajski

Czeladź: mieszkańcy mogą spacerować po dwóch nowych alejach

Przy przebudowanej ulicy Spacerowej na Piaskach pojawiły się m.in. miejsca do wypoczynku. Teraz to prawdziwa aleja Fot. Kacper Jurkiewicz Przy przebudowanej ulicy Spacerowej na Piaskach pojawiły się m.in. miejsca do wypoczynku. Teraz to prawdziwa aleja
Piotr Sobierajski

Jeszcze w starym roku, pod koniec grudnia, mieszkańcy Czeladzi mają okazję zobaczyć efekty dwóch kolejnych inwestycji. Gotowe są już aleja Nowe Miasto oraz całkowicie przebudowana ulica Spacerowa w dzielnicy Piaski.

Jako pierwsza oficjalnie zaprezentowana została aleja Nowe Miasto, którą można przemierzać teraz od ul. 17 Lipca do ulicy Grodzieckiej. W ubiegłym roku przygotowany został projekt, a potem - od czerwca 2019 roku - przyszedł czas na budowę.

Przy alei posadzono mnóstwo ozdobnej zieleni, pojawiły się tam pergole, ławki, stoliki oraz kosze. Nowa aleja będzie teraz nie tylko traktem dla pieszych i rowerzystów, ale także miejscem odpoczynku dla wszystkich mieszkańców.

- Można przespacerować się tym nowym traktem, na przykład do centrum handlowego przy ulicy Grodzieckiej, w którym otwiera się coraz więcej sklepów, a wiosną czy latem posiedzieć tam wśród nasadzonej, ozdobnej zieleni - mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. - Rowerzyści będą mogli sobie natomiast skrócić drogę, jadąc wydzieloną na alei ścieżką rowerową na przykład do centrum przesiadkowego na pętli tramwajowej - podkreśla Zbigniew Szaleniec.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.