Katarzyna Kapusta

Czeladź: rośnie nowe osiedle. Co z lokalami komunalnymi?

Przy ul. Chmielnej w Czeladzi powstaje osiedle 24 domów jednorodzinnych. Tuż obok mają powstać mieszkania komunalne Fot. Wizualizacja Przy ul. Chmielnej w Czeladzi powstaje osiedle 24 domów jednorodzinnych. Tuż obok mają powstać mieszkania komunalne
Katarzyna Kapusta

W Czeladzi powstaje kolejne osiedle domków jednorodzinnych. W ich sąsiedztwie mają powstać także mieszkania komunalne w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Nie wiadomo jednak, czy ta inwestycja się rozpocznie.

Czeladź chętnie wybierana jest ostatnio jako miejsce zamieszkania. Miasto się rozwija, powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji, trwa modernizacja kilku parków, powstało też wiele placów zabaw. Nic więc dziwnego, że przy ul. Chmielnej powstaje kolejne osiedle domków jednorodzinnych. W pierwszym etapie zostaną wybudowane 24 domy. To bliźniaki. Osiedle powstaje na terenach, które miasto sprzedało w grudniu ubiegłego roku. Domy w stanie surowym mają być gotowe w kwietniu br.

- Osiedle buduje firma Mu-ropol z Olkusza. To kolejne osiedle budowane przez tę firmę w Czeladzi. Działka została sprzedana za 1,92 mln zł - mówi Tomasz Michałek, rzecznik Urzędu Miasta w Czeladzi.

Domy przy Chmielnej będą mieć dwa piętra o powierzchni 154 metrów kw., dodatkowo poddasze o powierzchni 15 metrów kw. Na parterze jest salon połączony z kuchnią, garaż, kotłownia, toalety, taras. U góry cztery sypialnie, balkon, łazienki.

Domy będą miały ogrzewanie gazowe, kominkowe, będą także podpięte do miejskiej kanalizacji.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.