Piotr Sobierajski

Czeladź: Warto było czekać. Kompleks basenowy będzie dużo tańszy

To basen i wodny plac zabaw w Piekarach Śląskich. Na nim ma wzorować się czeladzki projekt Fot. Patryk Osadnik To basen i wodny plac zabaw w Piekarach Śląskich. Na nim ma wzorować się czeladzki projekt
Piotr Sobierajski

W 2021 roku mieszkańcy Czeladzi będą mogli skorzystać z nowego kompleksu basenów i atrakcji wodnych, jakie powstaną na terenie nieczynnego, starego basenu w Parku Grabek. Za prawie 12 milionów zł inwestycję zrealizuje wybrana w przetargu sosnowiecka firma CEW, której oferta okazała się najlepsza wśród wszystkich pięciu.

Wszyscy mieli nadzieję, że już tego lata uda się zaprosić mieszkańców do nowej strefy basenowej w Czeladzi, ale okazało się, że wyłonienie wykonawcy nie jest takie proste. Przebudowa starego basenu przy ulicy Legionów to jeden z głównych priorytetów obecnych władz miejskich Czeladzi.

Pełna zgoda, co do tego przedsięwzięcia panuje też wśród radnych miejskich. Okazało się jednak, że zapowiadana na czerwiec lub lipiec 2020 roku inauguracja nowego obiektu nie będzie możliwa. Do pierwszego przetargu przystąpiła bowiem tylko jedna firma, która wyceniła swoje usługi aż na 19 milionów zł, a miasto zamierzało pierwotnie zrealizować całość prac za 9,7 milionów zł.

Tym razem do kolejnego przetargu zgłosiło się pięć firm. Najdroższą ofertę złożyła katowicka spółka Control Process Silesia, na kwotę ponad 17 mln zł. Kolejne opiewały na kwoty ponad 16 czy ponad 13 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła natomiast wspomniana spółka CEW z Sosnowca. Wynosi ona 11 mln 974 tys. 50 zł. Wykonawca prac musi zakończyć całą inwestycję do 30 kwietnia 2021 roku wraz z decyzją o pozwoleniu na użytkowanie całego obiektu.

- Właśnie zakończyła się procedura przetargowa na wyłonienie firmy do remontu basenu na Grabku i tym razem się powiodło – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

- Przetarg wygrała firma z Sosnowca, która zaproponowała najniższą cenę, czyli prawie 12 mln zł. To jest przypomnę o 7 mln zł mniej niż wynosiła najniższa kwota zaoferowana w pierwszym przetargu. Opłaciło się więc ponowić przetarg i przesunąć okres wykonania remontu o kilka miesięcy. Wszystko wskazuje więc na to, że latem przyszłego roku nasi mieszkańcy w gorące dni będą mogli się ochłodzić, pływając w naszym letnim basenie. A dla dzieci olbrzymią frajdą będzie wodny plac zabaw i brodzik z wieloma wodnymi atrakcjami - dodaje. W Parku Grabek, zgodnie z planami, powstanie oddzielny basen otwarty pływacki (4 tory, 200 metrów kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 metrów), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 metrów kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 metrów kw.). Powstanie również plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 metrów kw.) oraz część socjalna. Będą toalety, natryski, szatnie i instalacja do uzdatniania wody.

Pozostało jeszcze 29% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.