Anna Klaman

Czesław Gawin - asem z rękawa burmistrz Czerska?

Czesław Gawin, przyszły radny, kilka lat temu angażował się przeciwko sprzedaży miejskiej kotłowni w swoim sąsiedztwie. Fot. Anna Klaman Czesław Gawin, przyszły radny, kilka lat temu angażował się przeciwko sprzedaży miejskiej kotłowni w swoim sąsiedztwie.
Anna Klaman

To niespodzianka dla wielu, bo wydawało się, że Czesław Gawin już wycofał się z polityki. Ostatnio był zresztą przewodniczącym Gminnej Komisji Wyborczej w Czersku. To on na pierwszej sesji tej kadencji wręczał radnym zaświadczenia o wyborze.

Teraz sam będzie radnym. To już przesądzone. Obejmie wakat po radnym Benedykcie Adamczyku, który - przypomnijmy - stracił mandat, gdy sąd ostatecznie uznał, że doszło do złamania ustawy o samorządzie gminnym (tzw. gospodarowanie na majątku gminnym - radny od lat dzierżawił kilka hektarów gruntów od gminy - red.).

Dlaczego Czesław Gawin zostanie radnym? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.