Częstochowa: Aquapark powstaje zgodnie z planem. Otwarcie jeszcze latem 2020.

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Aquapark powstaje zgodnie z planem. Otwarcie jeszcze latem 2020.

Bartłomiej Romanek

Późne lato lub wczesna jesień 2020 - to prawdopodobne terminy otwarcia nowego aquaparku w Częstochowie. Prace przy budowie parku wodnego postępują zgodnie z harmonogramem, a obiekt zostanie ukończony już w czerwcu 2020 roku.

Wszystkie prace postępują całkowicie zgodnie z harmonogramem, który zakłada oddanie nam obiektu 23 czerwca 2020 roku. Nie widzę zagrożeń dotyczących tego terminu, ale chciałbym dodać, że nie jest to termin oddania aquaparku do użytku, bo czekają nas jeszcze audyty bezpieczeństwa, przekazanie obiektu MOSiR-owi i szereg innych prac. Myślę, że późnym latem lub wczesną jesienią aquapark powinien zostać otwarty – mówi Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Częstochowie.

Aquapark za nieco ponad 50 milionów zł powstanie do połowy 2020 roku. Będzie miał trzy kondygnacje oraz podpiwniczenie, w którym znajdzie się parking na 46 miejsc.

A jakie atrakcje w środku? Przygotowana zostanie dzika i leniwa rzeka, grota sztucznej fali, część ze sztuczną falą wytwarzaną za pomocą kuli, strefa z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi, a także strefa relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu niecki rekreacyjnej zaplanowane są baseny z hydromasażem oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Będzie też strefa z brodzikiem dla dzieci.

Na piętrze powstanie z kolei strefę spa, a także taras relaksacyjny z placem zabaw oraz strefa gastronomiczna - z barem „suchym” i „mokrym” - na antresoli. Spa obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej – saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium (czyli odmianę łaźni parowej z nieco niższymi temperaturami), saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę „infrared”, grotę solną, basenik schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.

Wiadomo już, że administrowaniem obiektu będzie MOSiR. To ma umożliwić m.in. wprowadzenie wspólnego systemu biletów w aquaparku i w pobliskiej odkrytej pływalni.

– Park wodny powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie odkrytej pływalni, co powinno minimalizować koszty. Dzięki temu obiekt będzie zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Możliwe będzie również wprowadzenie wspólnego systemu biletowego – tłumaczy Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.