Częstochowa: Budowa aquaparku może ruszyć już w tym miesiącu

Czytaj dalej
Fot. UM w Częstochowie
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Budowa aquaparku może ruszyć już w tym miesiącu

Bartłomiej Romanek

Częstochowianie z zainteresowaniem przyglądają się ogrodzeniu i rurom, które od kilku dni są składowane w pobliżu pływalni przy ulicy Dekabrystów. My rozwiewamy wątpliwości – to pierwsze prace związane z budową aquaparku.

Jak udało się nam dowiedzieć, już w tym miesiącu może się rozpocząć budowa aquaparku przy ulicy Dekabrystów. Kilka dni temu zagrodzono teren w pobliżu miejskiej pływalni (park wodny ma powstać na jej terenie), zwożone są również rury ciepłownicze.

–To prace poprzedzające samą budowę. Są one związane z koniecznością przełożenia sieci ciepłowniczej – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie. Kiedy może się odbyć symboliczne wkopanie łopaty, które rozpocznie właściwą budowę aquaparku?

– Myślę, że może to już nastąpić po 20 sierpnia. Wtedy również zaprezentujemy projekt, który został opracowany przez wykonawcę – dodaje Tutaj.

Park wodny w Częstochowie wybuduje konsorcjum firm „Przemysłówka” i „Kar-bud”. Wykonawca, który złożył najniższą ofertę (51,5 miliona zł), miał przygotować projekt w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy. Park wodny ma posiadać ok. 3,6 tysiąca mkw. powierzchni użytkowej i pomieścić 900 mkw. basenów. Inwestycja będzie obejmować rozbudowę obecnej pływalni o budynek z basenami krytymi, przebudowę istniejących dróg oraz budowę parkingów.

Zaplanowano między innymi: basen do pływania, baseny rekreacyjne (w tym z gejzerami i hydromasażem), basen ze sztuczną falą, dziką i leniwą rzekę, brodzik dla dzieci oraz baseny dla zjeżdżalni rurowej i rodzinnej.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.