Bartłomiej Romanek

Częstochowa: budowę autostrady A1 zatrzyma montaż barier ochronnych?

Częstochowa: budowę autostrady A1 zatrzyma montaż barier ochronnych? Fot. GDDKiA
Bartłomiej Romanek

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad robi wszystko co może, aby jak najszybciej otworzyć autostradową obwodnicę Częstochowy. Wczoraj KIO zdecydowało, że odwołanie w przetargu na montaż barier ochronnych jest bezzasadne, co oznacza, że dyrekcja może podpisać kolejną umowę z wykonawcą.

W ubiegłym tygodni GDDKiA podpisała umowę na wykonanie oznakowania poziomego i pionowego na autostradzie A1 od węzła Rząsawa do węzła Blachownia wraz jej z włączeniem do drogi krajowej DK1. Zadanie zostanie realizowane przez GZD sp. z o. o. s.k. z Jonkowa. Wartość umowy to 22,8 mln zł. Prace podzielono na dwa etapy. W ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy mają być wykonane prace związane z udrożnieniem ruchu na trasie (z dopuszczalnym zastosowaniem oznakowania poziomego cienkowarstwowego). Zakończenie umowy, to 30 czerwca 2020 r.

Podpisanie umowy to kolejna dobra wiadomość. Wcześniej GDDKiA wybrała wykonawcę ogrodzenia, firmę Gramar z Lublińca, która zaoferowała wykonanie zadania za 11 356 566,35 zł. Roboty mają być ukończone w terminie dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.