Częstochowa: Budują zieloną strefę na placu Biegańskiego

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Janusz Strzelczyk

Częstochowa: Budują zieloną strefę na placu Biegańskiego

Janusz Strzelczyk

Plac Biegańskiego, przynajmniej w w części, przestanie być kamienną pustynią. Na głównym placu w mieście powstanie bowiem zielona strefa.

Nareszcie będzie można usiąść pod drzewem, bo mam nadzieję, że przy ławkach będą dorodne drzewa – mówi Paweł Skoczylas, obserwując jak w rogu placu Biegańskiego, przed Odwachem, przy Ratuszu ustawiane są ławki i wielkie gazony, w których zostaną posadzone drzewa.

We wtorek rozpoczęło się budowanie zielonej strefy wypoczynku na głównym placu Częstochowy. Pod 15 brzozami – ze zwisającymi koronami w formie parasola – zostanie ustawionych 9 leżaków do siedzenia w pozycji półleżącej oraz 18 ławek w trzech rzędach.

Donice, w których zostaną zasadzone drzewa zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a leżaki i ławki wykonano z desek z drewna świerkowego.

Zielona strefa będzie uzupełnieniem tzw. ogrodu publicznego, który powstaje w ramach budżetu obywatelskiego. Pojawią się tam elementy przeznaczone do hodowli roślin: skrzynki i doniczki, ale także ławki, stoły i kosze. Będzie można skorzystać z narzędzi, wysiać nasiona. W przyszłości plac Biegańskiego, o którym częstochowianie mówią „Biegan ” będzie miejscem plenerowych warsztatów ekologicznych, pokazów i prezentacji z dziedziny upraw.

– Całość będzie stanowić zwarty, silny i zacieniony kompleks zieleni, tuż przy Odwachu. Aneks pozwoli schronić się przed słońcem w upalne dni i zgodnie z oczekiwaniami częstochowian odpocząć w cieniu i w otoczeniu zieleni na placu Biegańskiego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Częstochowie.

W dalszej części:

 • Kto wpadła na pomysł akcji "Śniadanie na bieganie"
 • Dlaczego wcześniej zmiany na palcu Biegańskiego nie były możliwe
 • Czy wszyscy kochają imprezy tu organizowane
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.