Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Były wiceprezydent nie odpowie karnie

Częstochowa: Były wiceprezydent nie odpowie karnie
Bartłomiej Romanek

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu umorzyła śledztwo w sprawie zdarzenia drogowego w Nieradzie w powiecie częstochowskim, którego sprawcą był były wiceprezydent Częstochowy. Zdaniem śledczych sprawa nie ma znamion przestępstwa.

Do zdarzenia, które badali śledczy doszło w Nieradzie w powiecie częstochowskim 12 września 2018 roku. Według wstępnych ustaleń Mirosław S. zatrzymał się przed znakiem „STOP”, aby przepuścić grupę rowerzystów.

Po chwili ruszył jednak i wymuszając pierwszeństwo spowodował zderzenie z 10-letnim rowerzystą. Jak wynika z filmu z wideorejestratora, kierowca musiał mieć świadomość, że potrącił chłopca, bo na moment zatrzymał się, by jednak po chwili ruszyć.

Mężczyzna został zatrzymany dzień później. Miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 14 września 2018 roku został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.

Mężczyzna nie negował swojego udziału w zdarzeniu, ale nie przyznał się do winy, tłumacząc, że odjechał, bo ocenił, że chłopcu nic się nie stało. Twierdził, że pił alkohol po zdarzeniu. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy zł.
Prokurator Okręgowy wnioskował o wyłączenie okręgu częstochowskiego (prokuratury w Częstochowie, Myszkowie, Lublińcu i Zawierciu) ze względu na współpracę prokuratury z miastem, ale Prokurator Regionalny ten wniosek oddalił.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.