Częstochowa: Czy stojaki wreszcie uporządkują parkowanie?

Czytaj dalej
Janusz Strzelczyk

Częstochowa: Czy stojaki wreszcie uporządkują parkowanie?

Janusz Strzelczyk

Sposób na wprowadzenie porządku parkowania samochodów w centrum miasta? W Częstochowie mają pomóc stojaki rowerowe i mała architektura. W centralnej arterii miasta, alei Najświętszej Maryi Panny już zaczęto wprowadzanie tego planu. Zamontowano stojaki rowerowe, które mają utrudnić nielegalne parkowanie, wkrótce porządkowane będą też m.in. elementy małej architektury.

– Miejski Zarząd Dróg i Transportu w III alei NMP zainstalował pod koniec grudnia 30 nowych stojaków rowerowych, na których deficyt w centrum zwracali uwagę miłośnicy dwóch kółek – informuje Maciej Hasik, rzecznik MZDiT w Częstochowie.

Stojaki ustawiono w takich miejscach, aby uniemożliwić nielegalne parkowanie lub przejazd przez środkowy pasaż w miejscach, które nie są do tego wyznaczone. Koszt stojaków i ich instalacji to ok. 15 tys. zł.

Ponadto w ramach systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego – w I i II alei NMP zostało zainstalowanych kolejnych 50 stojaków rowerowych. Jeśli środki budżetowe MZDiT na to pozwolą, w 2018 r. jest szansa na kolejne tego typu inwestycje.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.