Częstochowa: Darmowe bilety komunikacji miejskiej dla uczniów także w 2019 roku

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Romanek
Janusz Strzelczyk

Częstochowa: Darmowe bilety komunikacji miejskiej dla uczniów także w 2019 roku

Janusz Strzelczyk

W przyszłym roku uczniowie częstochowskich szkół nadal będą mogli korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską. Z darmowych przejazdów mogą korzystać uczniowie częstochowskich szkół do 21. roku życia, którzy są mieszkańcami Częstochowy. Do bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną uprawniają bilety elektroniczne zasilone darmowymi doładowaniami. Doładowanie trzeba ponawiać co 90 dni.

Jeśli uczeń ma imienny bilet elektroniczny, to powinien udać się do jednego z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta i zasilić go darmowym doładowaniem.

Jeśli uczeń, który nie ukończył jeszcze 18. roku życia, nie ma imiennego biletu elektronicznego, to jego rodzic/opiekun prawny powinien udać się do jednego z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta i złożyć wniosek o wydanie biletu elektronicznego.

Obecność dziecka nie jest konieczna, rodzic powinien jedynie zabrać ze sobą własny dokument tożsamości oraz ważną legitymację szkolną dziecka. W przypadku, gdy uczeń jest pełnoletni, osobiście udaje się do jednego z punktów obsługi klienta MPK i zabiera ze sobą ważną legitymację szkolną oraz jej kserokopię.

W Częstochowie konsekwentnie realizowany jest program Lepsza Komunikacja. W jego ramach coraz więcej osób jest uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Program wprowadzono w ubiegłym roku. Najpierw z możliwości darmowych przejazdów korzystali uczniowie podstawówek i starsze przedszkolaki.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.