Częstochowa: darmowe przejazdy dla uczniów szkół średnich od jesieni 2018

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: darmowe przejazdy dla uczniów szkół średnich od jesieni 2018

Bartłomiej Romanek

Od 1 września uczniowie szkół ponadgimazjalnych będą mogli korzystać z darmowej komunikacji. Prezydent przyjął autopoprawką propozycję radnych PO, aby zabezpieczyć na ten cel 1,5 miliona zł.

Prawdopodobnie 1 września młodzież uczęszczająca do częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych będzie mogła korzystać bezpłatnie z miejskiej komunikacji.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wprowadził na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej autopoprawkę do budżetu, według której zabezpieczono środki w wysokości 1,5 miliona zł na bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół średnich.

O darmowe przejazdy dla uczniów wszystkich częstochowskich szkół od dawna zabiegała PO. Prezydent Matyjaszczyk od 1 października 2017 roku objął bezpłatną komunikacją uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. PO proponowała natomiast, aby tę grupę poszerzyć także o młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. W tych staraniach później wsparł ich klub radnych Mieszkańców Częstochowa, a także Młodzieżowa Rada Miasta.

Ostatecznie prezydent przychylił się do tego wniosku. – Będziemy przekonywać prezydenta, aby młodzież mogła korzystać z bezpłatnej komunikacji jak najwcześniej, ale najpóźniej chcielibyśmy, aby ta ulga została wprowadzona od 1 września, czyli od nowego roku szkolnego – mówi Jacek Krawczyk, radny PO.

– Jest jeszcze kilka miesięcy na wprowadzenie tego zapisu w życie. Warto się np. zastanowić, czy z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać tylko uczniowie z Częstochowy, czy także uczniowie uczęszczający do miejskich szkół, ale mieszkający poza miastem – dodaje Jacek Krawczyk.

W dalszej części:

 • Jaki problem może być z wprowadzeniem ulg
 • Czy w MPK mogą wystąpić problemy techniczne
 • Czy darmowa komunikacja będzie obowiązywać tylko w 2018 roku?
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.