Częstochowa. Dzwonił z fałszywym alarmem bombowym z... aresztu

Czytaj dalej
Fot. Janusz Strzelczyk
PC

Częstochowa. Dzwonił z fałszywym alarmem bombowym z... aresztu

PC

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała wczoraj do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Norbertowi K., który dotyczy wywołania fałszywego alarmu bombowego.

W śledztwie ustalono, że 22 maja tego roku około południa, pracownik Sądu Rejonowego w Częstochowie odebrał telefon z informacją, że budynku sądu został podłożony ładunek wybuchowy. W reakcji na tę informację na nogi zostały postawione wszystkie służby z policją i strażą pożarną na czele. Dokonano pirotechnicznego sprawdzenia całego budynku, w wyniku którego nie ujawniono w obiekcie materiałów lub urządzeń wybuchowych. Po dokonaniu wstępnej weryfikacji informacji odstąpiono od ewakuacji pracowników i interesantów z budynku sądu. To nie był pierwszy przypadek fałszywego alarmu w częstochowskim sądzie, kiedy nie zdecydowano się przerywać postępowań i ewakuować ludzi. Wielokrotnie zdarzało się, że to właśnie fałszywy alarm miał za zadanie wymóc na sędziach odraczanie spraw.

W tym jednak wypadku, jak ustalili śledczy telefon do sądu z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego, został wykonany z automatu telefonicznego, znajdującego się w budynku Aresztu Śledczego w Częstochowie.

„Bomber“ nie przyznał się do winy
W wyniku analizy monitoringu ustalono, że połączenie do sądu zostało wykonane przez osadzonego w Areszcie Śledczym 26-letniego Norberta K.

W dalszej części:

 • Jak po usłyszeniu zarzutów zachował się sprawca
 • Z czego w przesłości był znany wymiarowi sprawiedliwości
 • Co mówi artykuł 224a Kodeksu karnego
Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
PC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.