Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Grill park na Promenadzie Czesława Niemena już gotowy, ale miasto chce przeprowadzić kompleksową rewitalizację

Częstochowa: Grill park na Promenadzie Czesława Niemena już gotowy, ale miasto chce przeprowadzić kompleksową rewitalizację Fot. Urząd Miasta w Częstochowie
Bartłomiej Romanek

Promenada Czesława Niemena sukcesywnie zmienia swoje oblicze. Na początku roku do użytku oddano pierwszą w mieście tężnię, teraz zakończono budowę grill parku. Obydwie inwestycje powstały dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Grill park powstał przy Promenadzie Czesława Niemena za wiaduktem nad ul. Fieldorfa-Nila.

– Budowa grill parku właśnie się zakończyła,dokonano odbioru technicznego tej inwestycji – informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie.

Wykonano: niwelację i uporządkowanie terenu, nawierzchnie z tłucznia i kostki brukowej, zamontowano elementy małej architektury i nasadzono zieleń. Przy Promenadzie stanęły cztery zadaszone wiaty o półokrągłym kształcie, ze stołami, ławkami i koszami na śmieci. Obok wiat powstały grille, zaaranżowano też specjalne miejsce na ognisko.

Budowa grill parku kosztowała 116,5 tysiąca zł. Środki pochodziły z budżetu obywatelskiego. Urząd Miasta w Częstochowie przymierza się do gruntownej rewitalizacji Promenady Czesława Niemena. Projektanci, Witold Rudecki i Paweł Niedzielski przygotowali dwie niezależne koncepcje przebudowy Promenady Czesława Niemena.

Wariant A przewiduje m.in. powstanie fontanny z pergolą i wyburzenie Amfiteatru, w miejsce którego powstałyby obiekty rekreacyjno-sportowe.

W wariancie B amfiteatr zostałby przebudowany i zmniejszony, a zamiast fontanny, powstałby wodny plac zabaw.

Głosować można na stronie: promenada.czestochowa.pl.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.