Częstochowa. Jedyna geriatria w regionie częstochowskim po gruntowym remoncie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Ciastek
Piotr Ciastek

Częstochowa. Jedyna geriatria w regionie częstochowskim po gruntowym remoncie

Piotr Ciastek

Ponad milion złotych z budżetu miasta poszło na remont szpitalnej geriatrii. W szpitalu zamontowano też nowe, przestronne windy dla pacjentów i personelu

Nowo wyremontowany Oddział Geriatrii otwarto w tym tygodniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony. Mieści się on na trzecim piętrze. Przy okazji oddano też do użytku dwie nowe windy, które zastąpiły stare dźwigi. To jedyny tego typu oddział w subregionie północnym województwa śląskiego. Teraz pacjenci będą leczeni w komfortowych warunkach. – Staramy się wspierać nasz szpital i pogotowie właśnie poprzez inwestycje i remonty, po to, żeby potem łatwiej było rozmawiać dyrektorom z Narodowym Funduszem Zdrowia o kontraktach dla tych jednostek. Jak widać potrzeby starszych osób w Częstochowie są dostrzegane – mówił Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

W ramach inwestycji wymieniono tynki, posadzki wraz z podłożami, stolarkę okienną i drzwiową, okładziny ścienne wraz z armaturą, instalację elektryczną, sanitarną. Zamontowano instalacje niskoprądowe (przeciwpożarowa, informatyczną, przyzywowa) wraz z osprzętem i wyposażeniem oraz instalacje gazów medycznych wraz z armaturą i urządzeniami (pompa ssania, sprężarka, itp.).

W dalszej części:

 • Ile remont kosztował miasto, a ile wyłożył szpital
 • Skąd jest wyposażenie na odnowionym oddziale
 • Jakie jeszcze zmiany zaszły w szpitalu
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Ciastek

Redaktor w oddziale Dziennika Zachodniego w Częstochowie. Od zawsze częstochowianin.


Na co dzień zajmuję się sprawami Lublińca i Częstochowy. Tworzę materiały tekstowe, wideo i multimedialne. Zajmuję się też robieniem zdjęć z wielu ważnych imprez na terenie północnego regionu województwa śląskiego. Prowadzę fanpage lubliniec.naszemiasto.pl i czestochowa.naszemiasto.pl na Facebooku. Recenzuję też na łamach internetowego Dziennika Zachodniego książki i filmy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.