Częstochowa. Koalicja na rzecz ulg dla uczniów

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Częstochowa. Koalicja na rzecz ulg dla uczniów

Bartłomiej Romanek

Radni klubów Mieszkańcy Częstochowy i Platformy Obywatelskiej mówią jednym głosem w sprawie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół średnich. Ich zdaniem miasto powinno zwolnić z opłat wszystkich uczniów, także tych dojeżdżających do Częstochowy z sąsiednich powiatów.

Taką zniżkę jako pierwsi zaproponowali radni PO. Jak zauważył radny Jacek Krawczyk, apel wystosowany w tej sprawie został wystosowany do prezydenta miasta, ale odpowiedź nie byłą satysfakcjonująca. Dlatego wczoraj złożono kolejny apel, tym razem podpisany przez radnych obydwu klubów.

– PO nie pozwala na segregację uczniów częstochowskich szkół – mówił wiceprezydent Andrzej Szewiński, lider PO w regionie.

– Propozycja PO spotkała się z naszą akceptacją od samego początku. Cieszymy się, że teraz to nasza wspólna inicjatywa, bo dla nas najważniejszą kwestią są sprawy merytoryczne, a w tej sprawie możemy stanąć ramię w ramię – mówił Marcin Maranda, lider stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy, a jego kolega z klubu, Piotr Strach dodawał, że działania prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów są tak naprawdę pozorowane. Prezydent rozporządzeniem zwolnił bowiem z opłat dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz uczniów szkół podstawowych, a w tej grupie wiekowej do szkół autobusami dojeżdża niewielu uczniów.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.