Częstochowa kocha rowery. Miejskie rowery z rekordem wypożyczeń w 2018, jest nowa trasa rowerowa Częstochowa - sanktuarium ojca Pio

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
Janusz Strzelczyk

Częstochowa kocha rowery. Miejskie rowery z rekordem wypożyczeń w 2018, jest nowa trasa rowerowa Częstochowa - sanktuarium ojca Pio

Janusz Strzelczyk

Częstochowę i Mstów połączyła ścieżka rowerowa o długości ponad 2 kilometrów. A rowery miejskie w mieście mają blisko 100 tys. wypożyczeń. To olbrzymia liczba.

Na Przeprośnej Górce, u bram miasta, w pobliżu Sanktuarium św. ojca Pio, oficjalnie otwarta została jej część zrealizowana na terenie gminy Mstów.

To efekt podpisania w listopadzie 2015 roku przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i wójta gminy Mstów Tomasza Gęsiarza listu intencyjnego w sprawie budowy pieszo-rowerowej drogi, która połączy obie gminy. Pod koniec listopada 2016 roku powstał częstochowski odcinek ścieżki, od przedłużenia ulicy Mstowskiej do granicy miasta z gminą Mstów. Długość drogi rowerowej w Częstochowie to 675 metrów, a jej koszt wyniósł 270 tys. zł.

Teraz oficjalnie otwarta została licząca 1,5 km ścieżka rowerowa po stronie gminy Mstów. Jej cześć nawiązuje, w sensie wykonania technicznego, do częstochowskiego odcinka (nawierzchnia z kruszywa kamiennego), a reszta została wykonana w technologii asfaltobetonowej z uwagi na ukształtowanie terenu.

W dalszej części:

 • Dokąd będzie można pojechać za rok
 • O rowerowym zwiedzaniu Częstochowy
 • Gdzie powstanie pumptrack
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.